BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Ad Hoc: Nepatogus Kinas 2010.

2010-10-22 | Aplinka

Vakar prasidėjo Nepatogaus Kino festivalis, kuris buvo atidarytas Roland Javornik filmu „Du paradai, du pasauliai… viena Europa?“ (Two Prides, Two Worlds… One Europe?). Festivalio tikslas yra aptarti socialines problemas ir pabandyti duoti žmonėms šansą permąstyti jų aplinką ir kartais pasižiūrėt truputį atviriau ar dėmesingiau. Panagrinėkite programą, seansai nemokami, nueikit. Aš nežinau, kiek tokiam kine meninės vertės, tačiau pasižiūrėt už savo namų tvoros visad yra naudinga. Ar ne A. de Saint - Exupery sakė, kad esame pasaulio piliečiai?

Žinoma, kad į tokius festivalius renkasi ta auditorija, kurios akiratis jau ir taip pakankamai platus ir manau, kad daugumai tų žmonių filmuose aptariamos problemos yra žinomos, bet vakar, žiūrint filmą, man labai patiko vienos estų LGBT (lesbietės, gėjai, biseksualai, transeksualai) teisių gynėjos mintis, kad tau nėra būtina būti aktyvistu, tu neturi būtinai rengti mitingų, demonstracijų, mėginti keisti įstatymų… jei tik nenori, tačiau būdamas žmogum turi turėti žmogišką, pileitišką atsakomybę pasikalbėti ir apšviesti savo aplinkos žmones, jeigu jie viena ar kita prasme yra destruktyvūs.

Natūralu, kad ji turėjo galvoj destrukciją nukreiptą prieš LGBT žmones, tačiau šią mintį galima pritaikyti ir platesne prasme - tiesos ieškojimas nebūtinai turi būti jūsų gyvenimo kelias, tačiau būdami žmonėmis neturite teisės nematyti toliau savo kiemo.

Nežinau, ar pažiūrėjote treilerį (beje, ar lietuvių kalboj yra šio žodžio atitikmuo?), bet filmas rodo du visiškai skirtingus paradus - belgiškąjį ir mūsiškį, visai neseniai vykusį Vilniuje. Paradas Belgijoje yra toks, kokį mes įsivaizduojame - šventė. Žmonės šypsosi, šoka, jie laimingi ir laisvi, tuo tarpu mūsų eitynės… matėt patys. Antra vertus, tai Lietuva jauna ir mes, kaip pilietiška visuomenė, esame jauni. Mums reikia užaugti ir iki lygių teisių, ir iki savitarpio supratimo, ir kartais iki žmogiškumo tam, kad galų gale taptume pasaulio piliečiais.

Linkiu jums pozityvumo ir supratimo, atvirumo ir dėmesingumo, ir gero savaitgalio, žinoma.

Susitiksim kine!

nuotraukoje: mano mylimas kolega Vilmis ir kovos prieš transfobiją ženklelis. Užsidėkite ženklelį ant savo nuotraukos ir jūs!

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (6)

 1. punktyras 

  treileris -> priekaba
  http://www.vlkk.lt/lit/3431

  O jei nori pavadinti filmo pristatymą, gali vadinti anonsu:
  http://www.vlkk.lt/lit/87893

  Jei nori linksmiau, pasitelkus fantaziją ir žiupsnį sarkazmo, galima vadinti „fifratusu“ - „filmo fragmentais, turinčiais suvilioti“
  „Prieš pamatydami filmą, esame priversti žiūrėti begalę reklamų ir fifratusų.“

  Arba vadink „ištraukinu“ - „ištrauka“ + „kinas“

 2. Reda 

  haha. kokia „fifratuso“ etimologija?

  šiaip atsakymas į mano klausimą tikriausiai būtų „anonsas“, bet nežinau, ar anonsas čia tinka.

  „ištraukinukas“ man labai patiko. ačiū.

 3. ALGdas 

  Gerai paauklėjote mūsų žmones - kad galėtumėme tapti pasaulio piliečiais.

 4. EternalEnigma 

  nemačiau filmo, kadangi esu ne Lietuvoje, bet treileris bei ‘making of’ video paliko gerą įspūdį. visiškai kontrastuojantį su agresija persunktu paradu už barikadų.

 5. Vilmis 

  Nekreipdamas dėmesio į savo nuotrauką ir bandydamas kiek įmanoma kritiškiau vertinti tekstą galiu pasakyti, kad neturiu prie ko prikibti:) Viskas pasakyta aiškiai, paprastai ir be isterijos. Spaudžiu dešinę!

 6. punktyras 

  fifratusas:
  FIlmo FRAgmentai, TUrintys Suvilioti“


Rašyti komentarą