BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

BuBo.

2010-10-12 | Aplinka, Aš esu tai

Skaičiau brangiausiojo Frederic Beigbeder „Windows on World“. Apsiverkiau skaitydama troleibuse. Kažkur netoli Aguonų stotelės. Aš net negaliu sakyti, kad jis labai įtaigiai rašo. Anaiptol - labai paprastai ir žmogiškai, bet daugiau nepasakosiu - paskaitykit patys.

Toje knygoje Frederic Beigbeder sugalvojo sąvoką BuBo. Buržua Bohema. Tokie juk mes ir esam… Laistomės kultūra ir pinigais, literatūra ir naujausio modelio telefonais, apsigaubiam gražiais skudurais ir saksofonų solo. Ir mano močiutė neteisi sakydama, kad bohema mirė tada, kai jos bičiuliai baigė mindyti Suokalbio slenkstį, ji neteisi sakydama, kad mes nebesuprantam meno kalbėdami apie jį palinkę virš popierinių kavos, už kurią gerokai permokam, puodelių.

Mes tokie pat kūrybiški, mes lygiai taip pat mokam išrašinėt save iki paryčių, ir mes tikrai vertinam teatrą, bet šiandiena mums suteikia progą mėgautis sushi su sezamo sėklom, ir viskio taurėm fanatstiškose terasose, ir neįtikėtinai gražiai kaukšinčiais batais, o juk tam, kad pasižiūrėtume į gražiuosius Juozo Statkevičiaus kostiumus Dž. Verdžio muzikoj mums irgi reikia banko kortelių.

Pinigų teikiami malonumai intelekto neblokuoja.

nuotrauka: iš asmeninio archyvo, aš ir Linukas. Hipiai su mobiljakais rankose. Ir suktinėm lūpose.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (15)

 1. tuometukaimiegu 

  įdomus įrašas.: )

 2. Raminta 

  Super. Nuostabus įrašas. Tikrai.

 3. ALGdas 

  Mes - eiliniai piliečiai, gal rimti ir kultūringi, gal truputį pasileidę, gal kai kurie net slenkame truputį žemyn, bet su bohema neturime jokio ryšio : juk bohema - tai laisvi menininkų , net gal nepaisant kai kurių visuomenės etikos normų, susiėjimai.
  Manau, kad tikroji bohema ir pas mus (pas meninius) gyvuoja, tai natūralu ir turbūt amžiniška.

 4. Reda 

  ačiū. :)

  apie menininkus ir kalbėjau. ir seniau jų susiėjimai tikrai buvo kitokie nei dabar. dažno dabartinio menininko nebesutiksi kažkur Užupy, ar kad ir buvusiame Suokalbyje.

  jau vien tai, kad Suokalbio skylė tampa prabangia vynine… (nesakau, kad tuo džiaugiuos)

 5. Reda 

  kad antrą kartą neiškiltų klausimų, tai savęs siaubinga menininke nelaikau. sakydama „mes“ turi galvoj mūsų kartą. kalbėdama apie savo močiutę (kurios sąsajos su menu yra tiesiog didelė meilė jam) turiu galvoj jos menininkų kartą.

 6. Vilmis 

  Paskutinę frazę “Pinigų teikiami malonumai intelekto neblokuoja” turėtum patentuoti.

 7. Goda 

  visiškai sutinkiu su Vilmiu;]

  kai skaičiau beigbeder tai ten bubo buvo bobo.tik šiaip pastebėjimas;]

 8. Rūta 

  aš nepuolu ar ką, bet tikrai beigbederis sugalvojo tą terminą, bobo? kad man atrodo jis ir anksčiau buvo vartojamas. ar maišau?
  esu apie panašius dalykus galvojus, tačiau tamstos paskutinis sakinys - viskas, jokių abejonių nebekelia;] kažkoks ne mane mokęs piešimo mokytojas kažkam yra sakęs, kad tikras menininkas visada bus nuskuręs, be pinigų etc. paskutinis sakinys labai puikiai tai paneigia. nors gal kai kalbam apie kūrybiškumą, čia jau visai kiti reikalai?

 9. momo 

  Va, Reda, gerai parašei. Atsimenu, gal kokių 15-16 m. labai diskutavome su vienu pažįstamu. Gerai jis tapo, dabar kažkur VDA dirbtuvėse jau, ir kaip jis užsidegęs man pasaojo, kad MENAS turi gimti palėpėje. Aš sakiau, kad mano menas, norėčiau, kad gimtų naujame bute su skalbenke.
  Tik žinai kas? Kai dabar gyvenu, dirbu naujam butui su skalbenke, nebeliko jokio meno. Ir štai kame yra mano tragedija, Reda.

 10. Reda 

  Vilmi… :)

  Goda, tikrai? dabar vartinėju knygą, bet neberandu vietos, kur buvo apie tai… aš manau, kad BuBo, nes BUržua, BOhema, bet gal ir tavo tiesa - prie progos patikrinsiu.

  Rūta, tikrai nesiginčysiu, nes nežinau. aš su šitu terminu susidūriau pirmą kartą ir jis buvo F. Beigbeder knygoj, bet tikrai gali būti, kad ne jis tai sugalvojo, ar kad tai buvo naudojama seniau.

  dėl nuskurimo ir kokybiškumo… nežinau, mano pozicija tokia, kad kapitalistinio pasaulio nusisekęs vakarietis privalo būti verslus - nesvarbu, kokioj srity jis dirba. reikia sugebėt bendraut, mokėt atsirast laiku ir vietoj - mokėt save parduot. tai yra vakariečio kūrybiškumas. jeigu menininkas jį turi, tai toks kūrybiškumas puikiai papildo jo pagrindinį kūrybiškumą ir tuomet jis gali sau leisti būti BuBo. :)

  ir šiaip… kas įkvepia menui?.. sėdėjimas priplėkusioj palėpėj, avižinės kruopos ir pigus vynas?..
  man atrodo, kad bendravimas, išsilavinimas, kelionės, žmonės…

  žinoma… kada pinigai jau tampa siekiamybe, o ne patogaus gyvenimo garantu… tada jau liūdna. tada jau ne menas. :)

 11. Reda 

  momo, žinoma, kada dirbti ir įsisuki į suaugusiu žmogaus gyvenimą su viskuo, ką jis neša - visais rūpesčiais, mokesčiais ir fakin mašinos vairavimu, tai kartais nelieka laiko ir minčių menui…
  bet pamodeliuokim situaciją… dar po kurio laiko tu savo bute su skalbenke patogiai sau skalbi ir gurkšnoji popietės arbatėlę fotely, patogiai tapai prie savo molberto, o tavo pažįstamas jau ima nusivilti viskuo pasaulyje krapštydamas centus dažams.

  žinoma, per tą laiką kol tu įgysi butą, tai gal irgi nusivilsi viskuo pasaulyje. o vat nereikia. :)

 12. Goda 

  Reda, gal čia ir nuo vertėjų priklauso;] sutinku, dėl BUržua ir BOhema. o BoBo radau romantiškam egoiste

 13. rednails 

  man labai patiko nuotrauka, dar labiau tekstas:))

 14. Reda 

  Goda, aš irgi pagalvojau, kad nuo vertėjo priklauso. :)

  rednails, ačiū! jeigu ką, tai Linukas neturi polinkio moteriškiems aksesuarams - tas raištelis mūsų draugės Colio. :)))

 15. ALGdas 

  Kai kalbama apie žmogų, jo darbus, polinkius - viskas įdomu, nes žmogus - tai kūryba.
  Beje, kada,Reda, man kokį komentariuką. O dabar užbaigiau rašinį - POMPĖJA.


Rašyti komentarą