BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Projektas „Medis Vilniui“

2010-01-21 | projektai

Aš jau buvau užsiminus apie mistiškąjį projektą, kuris vis gviešiasi mano laiko, o aš jį vis stumiu stumiu, myliu jį, bet vistiek vis nustumiu šalin. Sesija pabaigon, o projektas savivaldybės daugiau ar mažiau palaimintas, tai galim apie jį pasikalbėt. Neformaliai.

Pasikartosiu, kad studijuoju VU GMF (Vilniaus Universitetas Gamtos mokslų fakultetas) molekulinę biologiją (genetika, farmacija, mikrobiologija, o Lietuvoj, tai galėčiau dirbti biologijos mokytoja). Žodžiu, esu gamtininkė. Gamtininkai eina į žygius (laisvai! Su kuprine ir per karštį. Moku palapinę pastatyt, ugnį sukurt ir pagamint mакароны по-флотски. Taip, moku rusų kalbą.), tiria įvairiausią bjaurastį (už poros metrų dėžėj, mažuose buteliukuose, formaline gyvena Anisoptera lervos.) ir medžius sodina.

Kad pasodintum medį Vilniuje turi gauti du leidimus iš miestovaizdžio skyriaus Vilniaus miesto savivaldybėje. Nesvarbu, ar esi gamtininkas, ar ne. Negali sodinti medžių ten, kur tau norisi, nes augdami jie gali pažeisti požemines telekomunikacijas arba vamzdynus. Migdolmedžių sodinti Vilniuje taip pat negalima. Jie nelabai vilnietiški ir jiems čia gan šalta. Kita vertus, tai ąžuolai Goro provincijoje turėtų augti genami meilės ir žmogiškumo ir dėti savo ąžuoliškus pimpalus ant gamtos.

Ką mes darom? Mes kuriam interaktyvų Vilniaus miesto ir apylinkių žemėlapį, kuriame taškeliais sužymim vietas, kuriose turėtų atsirasti medeliai. Vietas suderiname su savivaldybe, suderinam ir galimų rūšių sąrašą.

Ką darot jūs? Nukeliaujate į mūsų puslapį, pasirenkate taškelį ir rezervuojate vietą sodinimui. Gaunate dvi savaites per kurias turite pasodinti medelį, jeigu to nepadarot, tai jūsų rezervuotas plotelis vėl tampa laisvas.

Socialinė pozityvioji dalis. Medelį sodinate ne šiaip sau. Medelį sodinate su tikslu - jeigu jums gimė vaikelis, arba norit mane pasveikinti su gimtadieniu, arba norite išreikšti savo meilę Lietuvai, ar muzikai, ar krepšiniui, arba jūs ką tik įkūrėte įmonę.

Taigi registruodamiesi ir rezervuodami vietą jūs paliksite tokius duomenis:

Kas? Reda iš tinklaraščio Liu Liuoti.

Kam? savo skaitytojams.

Kodėl? nes jai malonu žinoti, kad tokių yra. Ji savotiškai juos myli.

Taigi ne tik Vilnius tampa žalesnis, bet ir vilniečiai tampa pozityvesni, draugiškesni, išmoksta teisingai sodinti medelius, jais rūpintis. Labai protinga būtų šitai daryti su savo vaikais, labai protinga būtų pasodinti liepaitę savo dukrai, medžio žievėj žymėt jos ūgį metams bėgant. Manau, kad tai protingiau, nei plastikinė, keistus garsus skleidžianti lėlė. Myžanti dar, neduokdie.

Kartu su sodinimu vyksta paskaitos, seminarai, menai, pagalba mūsų vaikams ir daug visko, ko tik nori, tačiau šįkart apie tai nepasakosiu.

Kodėl aš išvis apie tai pasakoju? Žinoma, visų pirma, tai noriu, kad dalyvautumėt projekte, kuomet jis aktyviai prasidės (tikimės, kad dar šį pavasarį). Antra, tai galbūt jūs norite prisidėti prie darbų? Turit patirties ieškant rėmėjų ir dirbant marketingo srity? Spausdinat neįtikėtinu greičiu ir telefonas yra geriausias jūsų draugas? O galbūt jūs tiesiog springstate pinigais ir norite apmokėti visą projekto sąmatą ir išvaduoti mane nuo nesibaigiančių pokalbių telefonu, lakstymo po Vilnių ir 8 puodelių kavos per dieną? Taip? Susisiekit su manim! Arba esat labai idėjiškas, gamtą mylintis, naujoves mėgstantis, darboholikas, atsakingas, bet smagus ir pozityvus žmogus? Lauksiu jūsų laiško.

Nuorodą į mano veidaknygę matote dešinėje arba e-mail: reda.krusinskaite@gmail.com.

logo: manau, kad tai jau oficialus projekto logo, kurtas Algirdo Tamašausko, kuris, šalia visų kitų savo dorybių, dar ir užsiima šilkografija, o šiaip yra labai idėjiškas ir labai savas žmogus; nuotraukos: iš VU GMF gyvenimo, rugsėjo pirmosios eisena 2008 metais.

Rodyk draugams


Liu Liuoti Logo. Rezultatai.

2010-01-20 | Aplinka, Kasdieniška

Prašiau jūsų paaukoti truputį laiko mano asmeniui ir sukurti man logotipą. Negalėčiau pasakyti, kad buvot labai aktyvūs, bet labai džiaugiuosi tais, logo, kuriuos gavau. Manau, kad vienur, ar kitur panaudosiu juos visus.

Žygimantės Vakarės sukurti logo:

Labai mieli. Labai gražios spalvos ir aš labai mėgstu smulkmeniškumus. Dievinu koliažus, kur visko daug. Kada pati piešiu tušu (labai retai, neprašykit rodyt darbų, nes aš jų neturiu. Piešiu nebent dovanai.), tai gaunasi kažkas panašaus į tuos burbuliukus. Labai gražios spalvos. Pati Žygimantė labai smagi, puiki pašnekovė ir būtinai nueisim kavos, kai ji bus Vilniuj, arba jei aš prisiruošiu nuvažiuoti iki jos. Ar ne?

Dieną miegok logo:

Labai gražiai sudėliotas tekstas! Ir spalvos labai gražiai dera. Ta nuotrauka man, beje, labai miela. Tuomet su klasioke praleidom pamokas ir vaikštinėjom pakrante, matyt, judėjom link Trakų pilies (aha, aš „originaliai“ esu iš Trakų, nors gimiau Vilniuj), kad išgert karšto vyno. Aš dažniausiai garsiai juokiuos ir nuolat kalbu (nežinau, kokia jums atrodau čia), draugė vis bandė mane „gražiai“ nufotografuot ir visai netyčia padarė šitą kadrą. Aš buvau sustingus tik akimirką. Su raktažolėm rankose (nemėgstu geltonos spalvos, bet man labai patinka geltonos gėlės). Nekaltai taip. Ačiū, Dieną miegok, nieko apie tave nežinau, bet jeigu nori, tai galim nueit kavos arba alaus (aš šiuo metu labai noriu į „Būsi Trečias“! Noriu vyšninio alaus! 5dienį, manau, kad būsiu Suokalby, jeigu ką, tai tau bokalas nuo manęs. Su didele meile.)

Domo logo:

Domas yra tas žmogus, kuris šitam bloge sudėliojo man patinkančias spalvas. Dar Domas yra tas žmogus dėl kurio manęs nekentė mano praktikos kambariokės. Tąkart mes turėjom mokytis paukščius, o aš žinoma pratisai žvengiau, rėkiau ir susirašinėjau su Domu. Vėliau jos atsigulė į lovas ir išjungė šviesą, o aš tamsoj, su pižama, sėdėdama ant grindų susirašinėjau su Domu ir kikenau. Atsimenu, kad tu man rašei, kaip eini tamsiu Vilnium, o vėliau rūkai sėdėdamas ant palangės… Ei, kaip aš tau pavydėjau… Urban… Aš irgi tuomet rūkiau sėdėdama ant palangės, žiūrėdama į mišką ir klausydama skėrių, nes žiogų tuomet dar nebuvo, vien nimfos. Su Domu mes visad susitinkam prabėgom - pasišypsom, susimojuojam, apsikabinam kartas nuo karto. Vis ketinam išgerti alaus. Tai gal jau ir reikėtų susiruošti, ką?

Lori Pyrstas:

Jis yra žmogus, kuris rašo trumpas, bet labai gyvenimiškas istorijas savo alternatyvų gyvenimo būdą propaguojančiam portalui. Hahaha. Kodėl toks logo? Ir ką jis reiškia? Jis reiškia praskėstas moters kojas, nes mudu kalbėjom apie seksą ir masturbaciją. Labiau apie masturbaciją. Taigi logo buvo parinktas taikliai. Beje, man patinka subtilios užuominos į seksą. Kūryboj. Gyvenime aš nelabai subtilus žmogus ir paprastai domiuosi ir žaviuosi įvairiausia pašaline smulkme, taigi žmonių emocijų ir norų (jeigu anie neišsakomi tekstu arba labai aiškiai neparodomi) nesuprantu. Arba suprantu tik tada, kada man jų emocijos ir norai tampa labai aktualūs. Žinoma aktualiausias dalykas, tai Lori Pyrsto FaceBook užrašai. Visad mane nudžiugina. Nežinau, ką tau turėčiau pasiūlyt. Galbūt susitikime indeliui majonezo?

AČIŪ!

Rodyk draugams


Graikų dievas.

2010-01-19 | Aplinka, Kasdieniška

Ryšium su praėjusiu post`u rodau miniai graikų dievą.

Tokie vyrai studijuoja geologiją, kaip ir mano kolega. Pastarasis studijavo su graikų dievu. Rinko su juo akmenis paplūdimiuose, vykdė įvairius geologinius tyrimus. Beigi valgė graikų dievo gamintą maistą (mano kolega teigia, kad jis gerai gamina). Jūsų mieloji blondinė tiesiog nekaltai knisosi FaceBook ir štai!

Is it really how I look? So perfect… - Dorian Gray

Tuštutė.

Ne, nesu tuščia. Aš nesu dvylikametė ir aš jau suprantu, kad su gražiu kūnu ir tuščia galva šį bei tą nuveikti galima. Tuo tarpu su neįtikėtina dūšia, kūne, kuris tave verčia žiaukčioti… A taip… Pakalbėti galima.

Rodyk draugams


Atsakau į klausimus.

2010-01-18 | Aplinka, Aš esu tai, Kasdieniška

Aha, nesugebėjau nusifotografuoti taip, kad viskas tilptų į vieną kadrą. Liūdna mergaitė. Vargelis.

Šiandien ketinau pabloginti daugiau, bet nebuvo interneto. Visą dieną. Vėliau atsirado. Vakarop buvo atbėgęs kažkoks ponaitis. Atsiprašinėjo ir smulkiai viską papasakojo. Laidą net parodė. Analogišką laidui, kuriuo aš gaunu internetą. Oho.

Geistautė juokėsi. Nežinau, ar dėl interneto, ar dėl pimpalų, nes jos domėjimasis vyrais yra iškreiptas.

Nebevalgyk razinų, nes graikų dievas mus kvietė pietų. Į Norvegiją, sakai? Man atrodo, kad jis vokietis.

Man kann Deutsch daran denken.

Rodyk draugams


Mokslumas vol. 2.

2010-01-14 | Aš esu tai, Kasdieniška

O jūs vat žinojote, kad monosacharidų grandinės ilginimas vadinamas Kiliani - Fišerio klasikine sinteze?

Žinoma, kad nežinojote.

O kodėl jūs šito nežinojote?

Nes normaliems žmonėms šitai yra pochui.

Šiandien vėl nusišviesinau plaukus ir man sesija.

Sesija, tu esi pidar.

nuotrauka: iš bičiulio Vytauto asmeninio archyvo. Bičiulis Vytautas yra fone. Šiuo metu bičiulis Vytautas studijuoja kiną UK. Su bičiuliu Vytautu mes galime kalbėti visą naktį. Kalbėti lyg būtume gerokai pavartoję. Manau, kad reikėtų jums parodyti mūsų pokalbių.

Labaktis, kartą subaksnojo klaviatūra neblaiva Geistautė.

Labaktis šiandien jums sakau aš. Labaktis visiems.

P.S. Prašome atkreipti dėmesį į paryškinimus.

Rodyk draugams


Mokslumas.

2010-01-11 | Aplinka, Aš esu tai, Kasdieniška

Sėdžiu VU GMF SA su paltu ir pirštinėmis (batais ir visais kitais drabužiais, žinoma. Su šaliku dar.) ir klaikų klaikiausiai tingiu judintis namo. Reikėtų nueiti nusipirkti ilgas kojines, nes krūva mados blogų, kuriuos aš vartau kasdien daro man šiokią tokią įtaką. Labai gaila, kad logika ir atsakingumas man jokios įtakos neturi. Vakar susirašinėjau su savo girtu broliu, kuriam šiandien buvo ekonomikos egzaminas. Marko, spėju, kad pavarei neprasčiau nei aš. Aš laikiau matematikos egzaminą. Statistikos. FiLOLoginės interpretacijos statistikos apibrėžimų tema.

Liūdnoka.

Geistautė nori, kad įdėčiau jos nuotrauką į blogą. Šitaip ir pasielgsiu.

Kolegos žaidžia pokerį, kurio žaisti aš nemoku. Nemėgstu kortų.

Reikėtų važiuoti namo.

Suteikdama šiam įrašui prasmę rekomenduoju perskaityti Jean Echenoz „Pianistą“. Labai įdomu, kad prancūzas rašo, kaip portugalas arba ispanas koks. Kaip koks Jose Saramago, kurį aš myliu. Arba Juan Marse, kurio nurautos driežų uodegos ir kraujas upės senvagėj man primena Nick Cave. Gaištantis šuo dar.

Ką tik sužibėjau savo achujiena inteligencija. Gaila, kad šiandien tik literatūroje.

nuotrauka: iš asmeninio archyvo. Geistautė vieniša ir pikta prie Santuokų rūmų. Veskit ją! Norit numerio? Pašto? Adreso?  Išmatavimų? Batų dydžio? Intriguojančių nuotraukų? Turiu tokių, kur jai kokių dešimt ir į plaukus priraišiota spalvotų balionų.

Rodyk draugams


Liu Liuoti Logo.

2010-01-09 | Aplinka, Aš esu tai, Kasdieniška

Šiandien kalbėdama su Lori Pyrstu suvokiau, kad esu pasiekusi tą egzistencinį lygmenį, kai man reikia blogo logotipo. Laikais, kuomet informatiką aš iškeisdavau į repeticijas, vaikštinėjimą už akvariumo arba plepalus mergaičių tualete užsilipus ant palangės, aš pasiekiau tą egzistencinį lygmenį, kuris nutolino mane nuo logotipų kūrimo ir visų kitų kompiuterinių metafizikų. Mes geriausi draugai su snukiaknyge, muziką grojančiomis ir filmus rodančiomis programomis, man periodiškai tenka pasiglaustyti su Excel ir mes kasdien pasidulkiname su Word. Taip gerokai. Jis nuolat laužosi, bet aš vistiek jį užverčiu. Anksčiau, ar vėliau. Aš juk suprantu, kad jam reikia laiko ir man tenka jam padėti, dažniausiai pirštais, žinoma…

Šiandien aš noriu, kad jūs padėtumėte man.

Aš noriu gražaus logo, kuris atspindėtų mane ir mano blogą.

Galit laisvai naudoti visas mano nuotraukas iš snukiaknygės arba susisiekę su manim paprašyti dar.

Ką aš galiu jums pasiūlyti?

Raštišką padėką, bučkį į skruostą, apsikabinimą, puodelį kavos, galėčiau jums net kokį haiku parašyt…

Visi kiti pasiūlymai priklauso jau nuo jūsų logo ir nuo jūsų asmens. Jums tai nuskambėjo dviprasmiškai? Pažiūrėsim…

P.S. Dėl logo susisiekite su manimi per failbooką (nuorodą matote dešinėje) arba parašykite man e-mailą: reda.krusinskaite@gmail.com.

nuotrauka: neįsivaizduoju, radau blogo papkėj tarp krūvos kitų. Idėja ta, kad siūlau jums puodelį kavos.

Rodyk draugams


Rašliavos.

2010-01-09 | Aš esu tai, Kasdieniška

Kūrybiškumas yra susipykęs su protu, dievaži. Aš šiąnakt beveik nemiegojau. Tiesa, šios nakties aš beveik neprisimenu, bet rytą atsiminsiu ilgai. Ar galima su mano naujosiomis tabletėmis vartoti alkoholinius gėrimus? Informacinis lapelis sako:

Get some green stuff, vodka babe.

Jis klysta. Šiandien atsibudusi pradėjau dust, širdis daužės nenormaliu ritmu kelias valandas, aš beveik žliumbiau, nes buvau klaikiai susinervinus, nes mano paaugliška beprotybė dėl svorio ir kvailiausias gyvenimo ritmas, kokį tik jūs galite įsivaizduoti kartais paverčia mane virpančia ir visai nusilpusia gražuole, pajuodusiais paakiais, išsišovusiais skruostikauliais, po popieriaus spalvos oda šviečiančiais šonkauliais.

Kuo labiau žalojuos fiziškai, tuo daugiau kūrybinio polėkio atsiranda. Tokia štai iškrypėliška tiesioginė priklausomybė. Senuose apsakymuose ieškojau vienos citatos ir skaitinėdama šį bei tą prisiminiau savo būklę, kuomet juos rašiau. Tokia pat drebanti, tokia pat sušalus, neprisimenanti, kada pastarąjį kartą valgė, užmieganti visur, kur tik padeda galvą, miglotai bandanti atkurti tai, kas buvo, kartais pasipūtėliškai besišypsanti, o kartais nusivylusi pati savim.

Kuo kvailiau elgiuosi, tuo geriau rašau, nes aš juk prieš melą, brangieji. Beveik viskas išgyventa. Beveik visi dūsavimai, beveik visas šampanas plaukuos ir susiviję pirštai, ir violetinės suknelės.

Matyt, dusdama arba drebėdama pasąmoningai pagalvoju, kad imsiu ir numirsiu. Vat taip vat netikėtai. O man juk reikia spėti knygą išleisti, aš juk negaliu leisti sau imti ir dingti. Vat taip vat į niekur. Man juk reikės pasilaistyti absentu su jumis visais, kai rankose laikysiu savo saldžiausias nuodėmes ir klaikiausius sapnus, savo vaikystės naivumus ir savo visad beprotiškas meiles popieriuje.

Tik tam man dar reikės labai daug dusti, verkti ir drebėti.

Arba išmokti rašyt kitaip. Ne vat taip vat neprotingai.

nuotrauka: kadras iš filmo „The Royal Tenenbaums“.

Rodyk draugams


Vyrai.

2010-01-09 | Aplinka

Tobuloms moterims reikia tobulų vyrų, jeigu jų negaus, tai joms teks draugauti tarpusavy. Arba tapti aseksualiom. Arba prasidėjus su bet kuo virsti ciniškom kekšėm.

Nes normaliai mūsų egzistencijai mums tikrai reikia jūsų plačių krūtinių po kuriomis mes dūstam ir kartais aikčiojam, stiprių rankų, kuriose mes atsipalaiduojam, suprasdamos, kad net neverta bandyti priešintis, mums reikia jūsų lūpų, kurios palieka mums žymes ant kaklų. Vėl. Ir jūsų sodrių balsų, kurie mums pasakoja nesuprantamas nesąmones apie mažytes filmavimo kameras, jūsų suglamžytų marškinių su kuriais mes ropščiamės į lovas, sušalusios, nes ką tik turkiškai sukryžiavusios kojas surūkėm pirmą cigaretę, o dabar vėl glaudžiamės prie jūsų, o jūs džiugiai bučiuojat mums kaktas.

Žinot… bet  labiausiai mums reikia jūsų logikos, veržlumo ir šaltakraujiškumo, jūsų agresijos ir beatodairiškumo, jūsų nutylėjimų, kai pyktelėję tik vyptelit, jūsų griežto tono, kai vadinat mus kvailom meiliai glostydami mums nugaras, kai susirūpinę žiūrit išplėtę akis ir praradę viltį tik atsidūstate, jūsų sugebėjimo mus kartais užčiaupti, jūsų susikaupimo ir ramybės. Kad ir kas nutiktų.

Dievas mane sukūrė iš jūsų šonkaulio… Kai aš buvau jūsų šonkaulis, tai aš mačiau jūsų plaučius prisipildančius oro ir vėl subliūkštančius, aš mačiau jūsų skrandį ir tabako dūmus jūsų trachėjose, aš mačiau jūsų širdį, vyrai mano. Aš mačiau daugiau, nei jūs kada regėsite. Ir kiekvieną kartą, kada tu man prisimerkęs kalbėsi apie tai, kaip tu moki valdyti moterį… Aš mačiau tavo širdį.

nuotraukose: Jonathan Rhys - Meyers. Tobulai gražus vyras.  nuotraukos: Daily Mail.


Rodyk draugams


Facebook.

2010-01-06 | Kasdieniška

Jeigu prisidedate mane prie snukiaknygės/ veidaknygės/ failbook/ fuckbook, tai prašau brūkštelkit, kad skaitot blogą, mane be proto mylit, manot, kad aš idiotė arba gražuolė, norit man pastatyti kavos, parvežti mane namo, padaryt su manim dziudo metimą per petį, norit man naktį skambinti ir dūsauti…

Prisistatykit.

Ačiū!

Rodyk draugams