BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Dermal anchor.

2011-03-06 | Aplinka, Aš esu tai

Kažkada jau rašiau, kad vienam tarpe turėjau gan daug auskarų (ausyse, bamboj, lūpoj, laikiną delne). Jau ilgą laiką turiu pasilikusi du bamboj, tragus (nežinau, kaip lietuviškai ta ausies kremzlės dalis vadinasi kalbant apie žmones, tačiau kalbant apie šikšnosparnius verčiama oželis, jis svarbus identifikuojant rūšis), ausyse yra ir daugiau neužgijusių vėrimų, bet įprastai nešioju du klasikinius.

Seniau labiau domėjausi auskarais ir norėjau įsiverti dermal anchor. Vėrimo principas yra apvalaus odos plotelio pašalinimas naudojant dermal puncher ir auskaro, kurį sudaro plokštelė su strypeliu ir apvalia galvute, įvedimas po oda. Taip aš to auskaro ir neįsivėriau, tačiau mano brangūs draugai galiausiai padovanojo man kuponą ir prieš keletą dienų nuėjau į Eddy Tattoo studiją.

Meistrė labai miela, o ir tatuiruotojai ten tikrai puikūs, tad jeigu planuote vėrimą ar tatuiruotę tikrai galite eiti ten. Esu nelabai jautri skausmui ir šiaip nesu linkusi žliumbti dėl fizinių dalykų, bet skaudėjo pakankamai. Žinoma, viskas ištveriama, bet jeigu veriantis lūpą ar ausį jausmas labiau įdomus nei skausmingas, tai šiuo atveju visai laukiau procedūros pabaigos.

Kyla natūralus klausimas, kam to reikia. Tiesą sakant, aš pernelyg neklausiu savęs ir negalvoju apie tai - auskaras ir tiek, man gražu, įdomu pabandyt, koks jausmas, pažiūrėt, ar mano kūnas jo neatmes, esu jauna, nusibos galėsiu išsiimti ir teliks nedidelis randelis. Tad būta ko čia svarstyti… Ne ranką juk nusipjaunu.

Prieš kelis metus mačiau neblogą interviu (kurio dabar nerandu), jeigu neklystu, tai bene geriausias scarification (odos randavimas sukuriant raštą) meistras Dave Gilstrap sakė, kad visuomenės susisluoksniavimas yra natūralus ir žmonės istoriškai yra įpratę priklausyti vienai ar kitai grupei, tačiau šiandien riba yra labai blanki, daugelis dirba labai panašius darbus ir visų gyvenimo būdas yra itin panašus, tad žmonės ieško galimybės kažkam priklausyti ir savo priklausomybę akivaizdžiai parodyti - išvaizda yra tiesiausias kelias, o kūno modifikacijos tuomet yra stabiliausias rodiklis.

Lukas Zpira sako, kad kūno modifikacijos yra savo kūno valdymas. Juk šiandien galime kalbėti ne vien apie identiteto stoką, bet ir apie valdžios siekimą visose srityse. Tad ir valdžia prieš savo paties kūną?.. O tik įvaldę kūną galime imtis proto?..

To be, and to appear what we are
hybrid beings
half organic matter, half manufactured product,
mutants,
relieved of our self destructive instincts,
just trying to repossess our bodies
to better master our minds.

Lukas Zpira

Niekam nieko neprimetu ir palieku klausimą atvirą svarstymams. Pati manau, kad tiek Dave, tiek ir Lukas kalba perdėtai, tačiau jie tikriausiai turi minty žmones, kuriems kūno modifikacija yra gyvenimo kelias, o vienas ar antras auskaras bei vieniša tatuiruotė tikriausiai tėra estetinis pažaidimas.

nuotraukos: iš asmeninio archyvo. Vos įsivėrus, tad dar truputį paraudę.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (6)

 1. Vakarė. 

  Man tokie auskarėliai atrodo mieli, kol jų ne per daug. Šiaip niekuomet nesupratau žmonių, smerkiančių visokius piercingus ir pan. Suprantu, jog gali būti negražu, bet gi man neskauda, tad kodėl moralizuoti?

  Jeigu aš pati užsimanau kažko mažiau sau pačiai kasdieniško, tai mėgstu laukti - pavyzdžiui dabar nemažai fizinių pakitimų planuoju savo artėjančiam gimtadieniui. Taip kartu ir užsitikrinu, kad neatsibos po trijų dienų, ir būnu labai laiminga, pagaliau to sulaukusi.{:

 2. Vytas 

  mano nuomone reda tu zinai :))) o vakare kokius tu pakitimus fizinius planuoji :DDD

 3. Reda 

  aš išvis nesuprantu poreikio moralizuoti, plačiąja prasme. nuomonę išreikšti galima, bet jos grūdimas tiesiog suerzina. :)

  Vytai, tu gal kablelius dėliotk, nes aš perskaičius supratau, kad tu klausi apie mano fizinius patikimus vakare. :D
  šiaip persėsiu nuo sofos ant grindų ir žaisiu Zilitonu su Mantu. caaaaaan`t wait.

 4. vonioje 

  o aš tavo auskaro vietoje turiu apgamėlį :))

 5. Reda 

  ha, smagu, jeigu tikrai šitaip simetriškai apgamas yra. :)

 6. Tatuškės 

  [...] Dabar dar galėčiau išskirti Eddy Tattoo - svarsčiau apie galimybę eiti čia, ten vėriausi dermal`ą (pastarojo nebeturiu), bet nusprendžiau grįžti pas savo meistrą. Mane tatuiravo Paulius, kuris [...]


Rašyti komentarą