BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Etiketas ar laisvė?

2012-03-03 | Kita

Gurkšnodama arbatą ir kuisdamasi internete viena akim stebėjau ir klausiau Mantuko Petruškevičiaus laidelės apie litovcų renginius ir laifstailą (jis meluoja sakydamas, kad tai apie madą ir stilių). Šiandien buvo pristatytas nuo 10 000 Lt iki ~ 80 000 Lt surenkantis Vienos pokylis. Suma priklauso nuo metų, tačiau man labai patinka tai, kad organizatoriai pateikia tikslius skaičius. Džiugu, kada dalyviai gali matyti, kaip buvo panaudoti jų pinigai.

Suprantama, kad labdara yra svarbiausia, tačiau šiandien nekalbėsiu apie pinigus. Austriški šokių pokyliai turi ilgametes ir gan griežtas tradicijas - suknelės ilgos, lengvai krentančios, pirštinės bent iki alkūnių (geriau virš). Debiutančių suknelės baltos, o moterų, kurioms balius nėra pirmas - pastelinių spalvų. Vyrams frakas arba smokingas. Galimi tautiniai drabužiai arba karinė uniforma, leidžiama segtis apdovanojimus. Šokamas valsas ir kadrilis, o prieš renginį galima lankyti šokių pamokas.

Šiandien etiketo pamokų neturime, bet turim internetą, galima nusipirkti knygų, galiausiai galima pasiklausti organizitorių, jeigu gyveni būdoj, bet turi poreikį išlįst palot į Vilnių. Aš visada esu už asmeninę laisvę, bet yra vietų, kuriose grožis yra išsilavinime ir taisyklių išmanyme. Susirinko moterėlės su ryškiai rožiniais skudurais, garsiai sakančios, kad čia Giambattista Valli kopija ir nes norėjau išskirtinumo. Arba mergina su kokteiline suknele vos dengiančia kelius ir dar mėlyna sako, kad ji čia atėjo dirbti, o darbe jai visada savarbu atrodyti gerai. Ir trypčioja visi pristatomu žingsniu, nes du šokius išmokti, tai jau juodas diržas praktiškai.

O po to dar piktinasi varguolės, kada jas pavadina provincialėm. Taip, provincialės tikrai yra tokios, kurios nesugeba laikytis etiketo, abejoju, kad jį bent minimaliai išmano ir savo bukumą pateisina originalumu.

P.S. Aišku, kad žiniasklaida irgi yra durniai, nes užuot pateikę gražius ir sektinus pavyzdžius (kurių, esu tikra, buvo) vis ieško skandalų ir viešina tik kvėšas visokias.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (10)

 1. pheromone 

  “P.S. Aišku, kad žiniasklaida irgi yra durniai, nes užuot pateikę gražius ir sektinus pavyzdžius (kurių, esu tikra, buvo) vis ieško skandalų ir viešina tik kvėšas visokias.”. Patobulėjai, tapai savikritiškesnė

 2. Reda 

  Ką turi galvoj?

 3. Vilmis 

  Kaimas ir lieka kaimu.. Susidarė įspūdis, kad ten susirinkę neturėjo žalio supratimo kur ėjo, ko ėjo ir išvis ką Vienos baliuje veikti reikia.. Atrodo gyvenam laikmečiu kai informaciją galima susirasti internete, bet ne.. vis tas netobulumo ir nepasitikėjimo savimi kompleksas - būsiu originalesnis(-ė) >

 4. Reda 

  labai teisingai, Vilmi. tikriausiai čia rimtai nepasitikėjimas savim! ir kita vertus, galima labai efektingai atrodyti išpildžius dress code, bet tam reikia žymiai didesnių lėšų (nes tada reikia investuoti į prabangią medžiagą, ar kokį siuvinėjimą, ar papuošalus), o čia apsirengi salotine suknia ir pirmyn į `Žmones`. :)

 5. Ž.M 

  Logika paprasta - turi pinigų prabangiai sukniai, turėsi ir labdarai. Na, bent jau taip turėtų būti. Tačiau poniutės ją apverčia aukštyn kojom ir sako: “velniop suknią, svarbu žurnalistai bus.” Ir tėškia riebią sumą “labdarai”, pačios eidamos šia prasme plikos, bei juokindamos kitus aplink.
  O etiketas… matyt, reiktų pirmiausiai surengt tokioms seminarą, ką tas žodis reiškia. O tada po visų paskaitėlių dar užversti A.Lydekos knygomis - lietuvių kalba tai vieni geriausių etiketo vadovėlių, kurie pakliuvo man į rankas.

 6. Reda 

  Teisingai dėl Lydekos. Ir šiaip teisingai. Aišku, kad labdara yra geras dalykas, bet jeigu skelbiama, kad svarbiausia labdara, tai ją galima suteikti banko pavedimu. Jeigu vis tik einama į renginį, tai vadinasi, norima sudalyvauti šventėje, tada jau reikia tą daryti tinkamai.

  Bet čia yra aišku, kad ne šventės, o žurnalo puslapių siekiama. :) Mano draugė dirba vienoje viešųjų ryšių įmonėje ir jie organizavo labdaros aukcioną skirtą kovai prieš vėžį. Skambinant poniutėms ir jas kviečiant dalyvauti vienas iš pirmųjų klausimų buvo kiek ir iš kokių leidinių bus žurnalistų ir ar jie garantuoja, kad renginio dalyviai pateks į žurnalus. Tiesa, dar kažkas pasakė, kad `vėžio tema nuvalkiota`.

 7. Subjektyvi 

  Baisu. Čia dėl paskutinio komentaro. Jei būčiau šlykščios nuotaikos, paviešinčiau tokios ‘brangutės’ duomenis. Lai žino visuomenė savo didvyrius. Nesuprantu tokių cinikų.

 8. Reda 

  Tiesą sakant, aš nežinau pavardžių, bet toks elgesys įrodo tiesą, kad savo pinigus reikia uždirbti, o ne užsičiulpti. O tai po to per smegenis ir padorumą kerta.

 9. deathblow 

  aš tai išgirdau įdomią istoriją apie tai, jog Lietuvoje žiniasklaidos priemonės taiko tokią praktiką: paskambina kokiam nors verslo žmogui ir sako “mes turim tokią ir tokią informaciją apie jus ir jūsų įmonę, ir jeigu norit, kad tokia informacija nebūtų paviešinta, prašom pirkit reklamą pas mus”.

  tai net nežinau, ką galvot dabar. gal čia visam pasauly taip?

 10. Reda 

  Nesu girdėjusi to, bet paklausiu prie progos draugų žurnalistų, kurie su zviazdom dirba.
  Užsieny tai labai dažna praktika. :)

  Šiaip, jeigu žinot tokį portalą skundai.lt, tai nežinau, ar taip vyksta Lietuvoje, bet užsieny kompanijos gali portalo savininkams sumokėt ir neigiami atsiliepimai bus ištrinti.


Rašyti komentarą