BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Grįžau. Praktikos įspūdžiai, kaimas, bioetika.

2009-07-19 | Aš esu tai, Kasdieniška

Grįžtu į kompiuterių, mašinų ir apšviestų gatvių pasaulį. Baigėsi pirma praktikos dalis, dabar bus botanikos praktika Vilniuj, bet vistiek busiu daugiau mažiau pasiekiama.

Praktika buvo visai nieko. Iš profesinės pusės, tai ji tikrai nelabai ko verta, nes per daug informacijos per tokį trumpą laiką ir ji nėra normaliai išnagrinėjama, o apie tai, kad molekulinėje biologijoje Anysoptera kaukės neturi jokios reikšmės, tai neverta net pradėt kalbėt.

Sistema yra tokia - žygis, kurio metu prisigaudai kokių nors vabalų ir kurio trukmė svyruoja nuo 2 iki 6 valandų (priklausomai nuo dėstytojo fetišo savo dėstomam dalykui), tada grįžti į baraką, apsikrauni knygom, binokuliariais ir kapstaisi tol kol prisikapstai iki 7 cm ilgio lervos identiteto. Tada ji keliauja į formaliną ir tarnauju mokslui (tiesa sakant, jos ir visi kiti vabzdžiai, šiuo metu sudėti mano kambaryje).

Aš nesu prieš tokį mokymąsį, nes tai tikrai naudinga, tikrai naudinga pažiūrėt, kaip viskas atrodo, kai laikai savo rankose, bet kartu su šituo reikėtų dėstyt bioetiką arba biofilosofiją. Privalomai, nes mūsų augantys mokslininkai pakilę nuo mikroskopo nebemąsto (arba nemąsto visai). Aš suprantu, kad žiurkės skrodimas yra naudingas dalykas ir suprantu, kad į tai reikia žiūrėti iš mokslo pusės, bet tąsyt sausgysles ir žiūrėt, kaip žiurkei kojos trūkčioja, arba prisiminimui nusipjauti uodegą nėra normalu. Nėra normalu į etilacetatą susikraut 6 tos pačios rūšies drugius, kai reikia tik vieno.

Dėl mokslo galima daug ką aukoti, tačiau reikia mokėti suvokti tos aukos kainą.

Kalbant apie žemiškesnius dalykus, tai tris savaites gyventi be interneto, TV, su Merkiu vietoj dušo ir WC kieme - yra pakanakmai lengva.

Šitaip mokslas vyksta. Aš su žaliu megztiniu, išgėriau pusę litro pieno, o ant mano kelių komiksinės entomologijos knyga.

Šitaip mokslas vyksta. Aš su žaliu megztiniu, išgėriau pusę litro pieno, o ant mano kelių komiksinės entomologijos knyga.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (9)

 1. proz 

  welcome welcome back to this horror show of civilization ;)

 2. Monika 

  Kam nusišviesnai plaukus? Beje, kelintame kurse studijuoji? :)

 3. Reda 

  Proz, dabar jau galesim palaistyt sita horror show kava arba alum! Nes dabar jau sukiosiuos Vilniuj.

  Monika, mano naturali plauku spalva panasi, t.y. sviesi. Man patinka. :) O studijuoju as pirmam kurse.

 4. Monika 

  Tai gal tada kartu su Dūdaite? :) Bet tau ir tamsi tinka..

 5. Reda 

  Monika, na atrodo, kad nepažįstu aš Dūdaitės… :)
  ir ačiū ačiū. ;)

 6. Julita 

  O kurioj vietoj gyvenot? Prie kokio kaimo ar kur?

 7. Reda 

  Julita, Puvočių kaime, Varėnos rajone. Ten yra VU toks namas, kuris seniau buvo mokykla, o dar kažkada - ambulatorija. Dabar ten kambariai, virtuvė ir keletas klasių. VU turi nemažai tokių bazių, bet be gamtininkų ir VU SA mažai kas jas naudoja.

 8. Domas 

  Sveikinu išgyvenus praktiką :) kaip dabar, nesunku aklimatizuotis mieste vėl?

  Dėl bioetikos visiškai sutinku. Turbūt nelabai patenkinti žmonės būtų, jei medikai vietoj 1 žmogaus kojos į formaliną sumestų 15. O žmonių pasaulyje kur kas daugiau nei kai kurių drugelių..

 9. Reda 

  Domai, šiandien buvau netoli Šalčininkų ir pievoj matavom varpenių fotosintetinančias ir sporifikuojančias dalis. :)
  Tiek aš to miesto ir mačiau…

  Vakar buvom prie ežero, tai kolegos rovė vandens augalus ir tempė į krantą, tai negi sunku nueit tuos penkis žingsnius iki ežero ir ten tuos ajerus pasižiūrėt, jeigu dar kas nors kartais jų nepažįsta…


Rašyti komentarą