BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Ištrauka iš mano seno apsakymo. Nes aš irgi negaliu dirbti, tik mane nuo žemės ne sakuros kelia.

2009-08-16 | Apsakymai, Kasdieniška

…O po vyšnia prausiasi katė. O jos akys tokios gilios ir mažutė letena kyščioja iš už ausies. O jų juodos akys šypsosi ir liūliuoja mane, kelia į viršų, aš užsimerkiu, kad žiedai nekliudytų manęs ir kylu kylu… Lėtai lėtai. Aukštyn aukštyn. Ir laikas stovi vietoje, ir laikas šypsosi man ir glosto mano smilkinius, mano darbo stalas taip toli, o ant jo krūva popierių… Ech… Kam nukirtot tiek medžių. Kam nukirtot ošiančias pušis, aštriais spygliais braukančias per keliautojų nugaras ir kvapniais sakais lipinančias pirštus… Nekirskit pušų ir sakurų, nekirskit. Kad mes žiūrėtumėm į medžius, o jų ramybė mus atplėštų nuo purios žemės, o mes kiltumėm ir mūsų brangūs batai tabaluotų taip aukštai. Ir mes vėl taptumėm mažaisiais budom, kurių pėdos nesiekia žemės, mes praregėtume ir mūsų akys šypsotųs. Mūsų juodos ir melsvos akys sustojusiame laike.

Nuotrauka: nugooglinta.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (10)

 1. inncouture 

  parašyta tiesiog tobulai :)

 2. basomis 

  Šis įrašas neįkvėptas Migloko - Sakuros pasaka? ;} O šiaip, patiko,įdomiai išdėstytos mintys.

 3. Reda 

  kai as sita rasiau, tai toks dalykas, kaip Migloko dar sedejo giliam andergraundo rusy. :) ir man nepatinka Migloko. ji manes neikvepia.

 4. akvareles 

  O aš būsiu griežta kritikė :) kaip biologiją kremtančiai studentei galima daug ką atleisti, bet kaip rašytojai - “su botagu kirsčiau triskart per jauną nugarą vien perskaičiusi pavadinimą” - vienos mano dėstytojos citata.

 5. Reda 

  ir kaip tai suprasti? as uz kritika, kai ji pagrista, o destytojos lakoniska citata nera argumentas.

 6. akvareles 

  pirmiausia, dėl pavadinimo. Kad ir kaip šauniai apipini jį asociacijom/personifikacijom/kitom meninėm priemonėm, kad ir kiek norėtum jame paslėpti minties, turi visad atsiminti, jog ne vien tu turi jas suprasti! Tas, kam rašai, irgi turi suvokti, ką nori pasakyti. Aš visiškai nesupratau pavadinimo logikos, nors mintį gal ir “pagavau”. Leidžiu sau taip sakyti, nes truputį krimtau rašymo mokslo. Niekas naujų minčių nepradeda priežastim (nes, kadangi…), nes tai glumina. Skaitytojas pasimeta. Bet per daug neįsiplėsiu. Juk ne į profesionalo titulą kesiniesi :) Apie tekstą. Labai daug elementų tokioje mažoje pastraipoje. Vėl išblaškai, neleidi susikaupti. Ir t.t. ir panašiai. Miela Reda, jei tave traukia rašyti ir tu tą nori daryti truputį geriau nei eilinis blogeris, siūlau paskaityti Župerkos arba Pikčilingio mokomosios literatūros.Pastarojo autoriaus knyga “Kas yra stilius” turėtų būti kiekvieno pradedančio rašytojo biblija :) Sekmės!

 7. Reda 

  o tu siaube. kritika man yra idomi, bet as jos nepaisau. taigi pokyciu nesitikek. :)
  man tikrai neidomu, ar mane kazkas supranta (beje, as esu tikra, kad suprato tie, kas turejo suprast).

  ir cia nera jokios minties. cia tiesiog trukciojantys vaizdiniai. kai buni pavarges, eini senamiesciu ir matai milijona smulkmenu vienu metu.

  kartais paprasciau i viska reikia ziuret.

  o del mokomosios literaturos… cia buvo geras! nuosirdziai! paskaityk truputi mano bloga, pasiziurek, kas as per zmogus ir… na mokomoji literatura… come on…
  dar kazkokiu ponaiciu X mokomoji literatura. vienintele mano biblija is kurios as mokaus yra Seneka.

 8. akvareles 

  tada esi per daug įžūli vadinti savo rašliavas “apsakymu”.

 9. Reda 

  aš nusidėjau.

 10. proz 

  o viešpatie, akvarele… ką reiškia “krimsti rašymo mokslą”? pasiskaityti knygučių apie stilistiką, pavaikščioti į filologijos paskaitas? “rašymas” ir “mokslas” dažnai visai nesiderina. rodos, dauguma autorių tikrai pradeda ne nuo pagal grožinę literatūrą sudėliotų teorijų, o nuo pačios literatūros, nuojautų, kūrybinių mėginimų, savo, o ne perskaitytų, atradimų. netikiu taisyklėmis menui. jis juk tuo ir pasižymi, kad jas laužo, tik taip įmanomas avangardas, judėjimas į priekį. o tamstos paskutinis komentaras tekvepia arogancija ir noru pasipuikuoti, kad štai, perskaičiau pora knygučių, pakramsnojau “rašymo mokslo” ir jau galiu pamokslauti. tarsi tik tuomet gali vartoti literatūros terminus. come on, take it easy, mokomosios knygos nėra viskas ;)


Rašyti komentarą