BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Juodraščiai.

2011-01-11 | Aplinka, Kasdieniška

Prirarašau aš čia krūvas juodraščių, po dvi eilutes. Vienus ištrinu, kitiems dar dvi eilutes pridedu. Niekad jų nepublikuoju, nes po keletos dienų, savaičių ar mėnesių (o teisingiau sakyti - po naujų pokalbių, pamatymų ir patyrimų) jie man nebeaktualūs arba per brangūs dalintis.

Taip ir gyvenu. Juodraščiuose. Juodraščiuose savo knygų, kurias nešiojuos galvoj. Juodraščiuose susitikimų su žmonėm. Juodraščiuose darbo, nes aš turiu per daug laiko. Juodraščiuose eilinių savaičių be maisto, nes raktikauliai beveik nebeišsišovę.

Reikalas tas, kad juodraščių perrašyti aš pati niekada nemokėjau. Man reikia naktų, kurios atsiveda aritmiją į mano širdį, man reikia pokalbių lėtai mindžiojant senamiestį, kai vangiai dulkia lietus, kai nusipurčius nuo paltų krūvą sniego galima juokiantis užsisakyt kakavos.

Aš nebesuprantu, kokius juodraščius rašot jūs. Ar jau taip gerai išmokot rašyt, kad galima iškart - teisingai, dailyraščiu, be jokių braukymų? Šitaip parašyti galima galbūt 30 žodių, o galbūt kokius 56, o daugybę kitų žodžių reikia taisyt, perbraukt, o kartais gal net užtušuot. Taip, kaip mokykloj darė Tomas. Net tada, kai buvo susilaužęs ranką. O jeigu šitaip nesinori, tai lieka tik švaraštis. Su tais savo 30, o galbūt kokiais 56.

Ar jūs visai nerašot?

paveiklėlis: iš mano FB, nebežinau, kur radau. Jeigu žinot autorių, tai pasakykit.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (5)

 1. Bernadeta 

  Juodraščių neturiu. O reikia? Sėdu, impulsyviai parašau, paleidžiu į “eterį”, o tada jau imu gailėtis :) Kartais. Vieną kartą net esu ištrynusi publikuotą įrašą, nes tai priklausė ne tik man… Prisiminiau, sykį aprašiau sapną, tik kažkas sutrukdė baigti rašliavą, tai grįžusi perskaičiau ir pajutau, kad man tai tapo nebeaktualu ir baisingai banalu… sunaikinau, o sapnas gražus toks buvo. :)

 2. Reda 

  Juodraštis ir yra impulsyvus parašymas. :) Švaraščio gal ne visad reikia… Jeigu tai darbinis tekstas ar rimtesnė kūryba (ypač popieriuj išleista), tai reikia ir juodraščio ir švaraščio.

  O gyvenime švaraštis būna tik tada, jei elgiesi pamatuotai ir vienodai. Aš manau, kad gyvenime švaraščių reikia minimaliai. :)

 3. deathblow 

  kaip tik dabar pradėjau rašyti juodraščiais viską, anksčiau niekad nerašydavau greitai, impulsyviai. tiesa, nežinau, kas iš to.

 4. Subjektyvi 

  Turiu kelias užrašų knygeles - juodraščius, ten rašau spontaniškai kilusias mintis, po to perkeliu (arba ne) į blogą. Juodraštis - tai neapdirbtas molis, bet jau gera pradžia.

 5. alkoholikairnieksai 

  Visi mano tekstai yra juodraščiai, nes jie man neatrodo pakankamai švarūs vadintis švaraščiais. o ir pats žodis juodraštis, manau, daug tinkamesnis tekstams apibūdinti nei švaraštis. švaraščiais pavadinčiau tų dėdžių sausas teorijas, kurias ketvirtus metus skaitau univerui.
  ekspresyvios momentinės trys eilutės kartais vertingesnės už visą knygą. todėl rašyk tik, rašyk:))


Rašyti komentarą