BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Knygos.

2010-04-17 | Aplinka, Aš esu tai, Kasdieniška

Kažkas iš komentatorių prašė, kad padaryčiau sąrašą knygų, kurios man patiko. Man patiko labai daug knygų, bet aš pabandysiu…

Antoine de Saint - Exupery „Mažasis Princas“ - tikriausiai jau vyptelėjot ir manot, kad aš sentimentali ir nuspėjama. Tikriausiai blankiai pamenat šitą knygą iš mokyklos. Paskaitykit ją vėl. Aš ją skaitau nuolat, visą gyvenimą ir vis randu joje ką nors naujo. Pirmoji pažintis su ja buvo per tikybos pamokas pradinėj. Tėvai manęs nekrikštijo ir sakė, kad religiją rinksiuos pati ir mokykloje aš lankiau etiką, bet vėliau perėjau į tikybą, nes ją pradėjo dėstyt dėdė Darius. Toks plikas, akiniuotas vaikinas, kuris važinėjo vabalu ir nešiojo džinsus su odos lopais. Ir labai šiltai šypsodavos.

Liucijus Anėjus Seneka „Laiškai Liucilijui“ - mano stalo knyga, kurią aš nuolat vartydavau, skaičiau kai kuriuos laiškus vėl ir vėl… Aš manau, kad jūs žinot, kas yra stoikai ir kas yra Seneka. Seneka labai tvirtas, bet kartu ir lankstus, jis moko Liucilijų, bet neperša jam savo nuomonės, jis sako, kad Epikūras jam gan svetimas, bet mato prasmę jo gyvenime. Mano stalo knyga iškeliavo pas Ramunę. Naujos dar nenusipirkau,  bet būtinai nusipirksiu. Ir naująją vėl vartysiu. Kartas nuo karto, kai jau būsiu pasiklojus savo dryžuotus patalus, užsidegus medžiaga aptrauktą lempą ir mano oda atrodys truputį bronzinė.

Jose Saramago „Aklumas“ - jau ne kartą minėjau šitą knygą ir ne kartą rašiau, kaip labai man patinka Pietų Europos literatūra. Turėdama laiko būtinai pradėsiu mokytis ispanų kalbos. Vien tam, kad galėčiau skaityti Enrique Vila - Matas knygas originalo kalba. Jose Saramago rašo gan įmantriai, nenaudoja jokių skyrybos žneklų, trui tvirtą siužetą, bet daug laiko skiria smulkmenoms. Ši knyga pasakoja apie aklumo epidemiją ir normaliai funkcionuojančios visuomenės griūtį. Kiek nedaug reikia ir kokia trapi mūsų tvarka, visuomenė, moralė…

Oskaras Vaildas „Doriano Grėjaus portretas“ - siužetas visiems žinomas, ar ne? Aš nežinau, ar tas siužetas labai jau gerai sukaltas. Esu tikra, kad anuomet salonų dendžiai ir jų gražuolės buvo nustebinti. Mane stebina tai, kaip įtaigiai ir jautriai jis aprašo aplinką. Oskaras Vaildas išliuliuoja, nubučiuoja, glostinėja liežuvio galiuku, o kartu jis lieka truputį ciniškas, kartais ironiškas. „Grožis - tam tikra genialumo forma, iš teisybės jis net aukščiau už genialumą, nes jo net aiškinti nereikia.“

J. R. R. Tolkienas „Silmariljonas“ - aš esu siaubinga geek`ė. Absoliuti. Aš skaitau Science Daily. Kasdien. Šiuo metu skaitinėju apie praktinius dirbtinių neuronų tinklų pritaikymus ir aš manau, kad bakterijų sugebėjimas prisitaikyti yra oho. Aš mokiausi elfų kalbos ir moku rašyti elfų rašmenimis (Norit, kad parašyčiau jūsų vardą elfiškai? Brūkštelkit komentaruose.) Elfai, vargai, valarai, Mordoras ir Lotlorieno miškai… Magiška. Magas yra Leonas Judelevičius, jis vertė angliška „Silmariljoną“ ir tai genialu. Atrodo, kad pats Tolkienas perrašė viską lietuviškai. Nusipirkau knygą jau seniai, bet dar neperskaičiau. Tuo tarpu anglišką versiją perskaičiau per porą savaičių. Žinot kodėl? Nes lietuviška knyga A5 formato, kietais viršeliais, popierius storas, taigi puslapių apie 500 ir knyga labai sunki… Nekenčiu šito lietuvių fetišo leisti albumus, kurie vėliau gražiai atrodo lentynose.

Vakar baigiau skaityti Serhij Žadano „Depeche Mode“ - norėčiau su juo išgerti vodiaros ir parūkyt žolės. Ukrainoj. Knyga apie byrančios Sovietų Sąjungos vaikus, apie jaunuolius, kurie nusivylę visu pasauliu ir veikią šį bei tą.

Man sunku aprašyti knygas… Jos visos kažką palieka. Daug visko. Po truputį.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (26)

 1. JJ 

  mmm ir aš DIDŽIULIS mažojo princo gerbėjas :) pamenu per abitūros egzus vos ne jį vieną tik ir naudojau kaip literatūrinį šaltinį :D
  PS yra labai čiotkas Sauliaus Mykolaičio pastatytas spektaklis pagal šitą knygą :)

 2. JJ 

  o Tolkienas ne tik Žiedų Valdovą parašė :O Šitoj knygoj irgi tiek daug vietovardžių? :) pamenu kai Žiedų Valdovo knygas skaičiau, tai jau nuo antros knygos maždaug antros pusės pradėjau nebeatsirinkinėt tarp tų visų vardų ir vietovardžių… :D

 3. - vikhtorija 

  opa, ir aš skaičiau Serhij Žadano „Depeche Mode“, bet neužkabino, aišku buvo juokinga žiūrėt į vaikinukus iš knygos puslapių, bet man asmeniškai buvo per daug keiksmažodžių. (:

 4. Argentina 

  Įdomu, aš tikriausiai negalėčiau sudaryti sąrašo. O gal ir galėčiau, chm…

 5. Argentina 

  Ir taip, gal galiu išgirsti savo vardą elfiškai?

 6. inas 

  Dėkui už aprašymus.Jau kuris laikas audžiau mintį,kad vėl reikėtų perskaityti “M.princą”.

 7. dienamiegok 

  Savo įskaitoje pristatinėjau asmeninį knygų dešimtuką. Penktoje vietoje buvo mažasis princas. Bet kalbant apie jį laabai susikirtau.

  Lauki Doriano Grėjaus filmo kino teatruose?

 8. ginč. 

  “Depeche Mode” labai šauni. Atmosfera įtraukia.

 9. Reda 

  JJ/ Tolkienas parašė Žiedų Valdovą, Hobitą, Silmariljoną, Hurino vaikus ir visokių smulkesnių dainų, apsakymų ir pan knygų.

  aš tai mačiau filmus gal 6 kartus, skaičiau viską gal tris, tai vardus ir vietovardžius jau gerai prisimenu. :)
  __

  man ta Depeche Mode, tai visai gera, daug keiksmažodžių, bet jie ten visai tiko… Ir šiaip jie visai vietoj. Bet labai gerai atspindi tą prarastą kartą, kuriai nepasekė gimti geresniu laiku.

  __

  Argentina = Ugnė? OK, parašysiu tavo vardą elfiškai ir papostinsiu naujam įraše.

  __

  inas/ aš jau mačiau Dorianą Grėjų - http://liuliuoti.blogas.lt/dorian-gray-2009-527.html

 10. KitokiaFeja 

  O su Sapkowskiu jau susipazinus? :)

 11. Vakarė. 

  Vis ruošiuosi perskaityti Mažąjį Princą dar kartelį, bet niekaip neprisiruošiu. O vertėtų ir nusipirkti, manau .

  P.S. Jei nebaisiai sunku, aš irgi norėčiau savo vardo elfiškai. Bent vieno, nors abu, žinoma, irgi būtų smagu. : )

 12. Reda 

  Fėja/ ne, o turėčiau? Kaip tik baigiau skaityt viską, ką turėjau. Kurios Sapkowskio knygos man ieškoti?

  Vakare/ būtinai. Parašysiu abu. Ryt - poryt, nes šiandien be jėgų jau. :)

 13. Argentina 

  Mmmm… O as galvojau, kad mano pirmasis vardas graziai uzsleptas ir tik mano antras vardas yra matomas. Na bet kad jau visi zino, kad Ugne, tai tada tebunie Ugne elfiskai :)

 14. Junda 

  Dar labai nebrandi literatūros atžvilgiu…

 15. Reda 

  Kurias iš mano pateiktų knygų skaitei? Jeigu Saramago yra nebrandu, tai kas brangu? Dostojevskis? Aš nekenčiu Dostojevskio, nemėgstu realizmo. Nabokovas koks nors? skaičiau. Bulgakovas - irgi skaičiau. Balzaką irgi skaičiau.
  Kamiu, Kanta, Bernharda, Baricco, Bergman, Rushdie aš irgi esu skaičius.

 16. Junda 

  Nepulk į paniką, Reda :) čia tik mano asmeninė nuomonė, beje.

  Kai perskaitysi daugiau - pati suprasi…

 17. Reda 

  aš nepuolu į paniką, man alergija neargumentuotiems teiginiams.
  Kas yra brandu?

 18. - vikhtorija 

  oi, galima ir man elfiškai? :D

 19. Reda 

  galima. :)

 20. arbatajuodoji 

  Dar kartą reiškiu Tau pagarbą.

  Ir tavo straipsnis IQ - nerealus :)

 21. Reda 

  ačiū. Beje, ten mano trys straipsniai tik per klaidą po dviem aš tapus Reda Mickevičiūte or smth. :D

 22. arbatajuodoji 

  O… Geras :)) Tada skaitysiu ir Mickevičiūtės straipsnius :)))

 23. arbatajuodoji 

  beje, Reda. Sakai, kad nemėgsti realizmo. Bet dievini Bukowskį?

 24. proz 

  {aš kaip visada vėluoju su komentarais} knygą palikau Vilniuj, bet grįžus, manau, paversiu ją savo stalo knyga. visas paveldas gausis. :)

  Jundai - man tai tokie arogantiški pasisakymai be jokių argumentų ar paaiškinimų atrodo nebrandūs. brandūs žmonės paprastai neparodo, kad yra pranašesni už kitus. galų gale “brandumo” lygis šiame kontekste sunkokai tiksliai išmatuojamas :)

 25. Reda 

  Bukowskis yra meat school`eris. , lowlife. Jis paprastas, grynas, nusivylęs ir bajurokas, bet vistiek turi jėgos, o realistai dramatiški.

  Ramune, :))) aš nežinau, ką protingo pakomentuot. Pasiilgau, grįžk, eisim kavos aka. alkoholio!

 26. Vienatvė. 

  [...] atsiuntė Lukas. Beje, didžiąją dalį namų jaukumo man sukuria knygos. Užėjusi pas žmones visada ištaikau progą peržiūrėti, kokias knygas jie turi. Kuri knyga [...]


Rašyti komentarą