BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

(ne)moralu. (ne)teisinga. (ne)gražu.

2009-10-11 | Aplinka, Kasdieniška

Nėr teisybės pasaulyje.

Nėra grožio, nėra estetikos, nėra nieko šlykštaus, nėra nieko netinkamo.

Jis gražuolis.
Jis gražuolis.

Jeigu su Platonu trintumėmės po alyvmedžių miškelius, tai turėtume būti tvirti, drąsūs vyrai, kuriems nėra nieko ypatingo perėžti kam gerklę, lakti ir valgyt be saiko, mes niekad nepavargtume ir būtume visai už savižudybę, jeigu tik to reikėtų mūsų garbei apginti. Jeigu gyventume tamsiaisiais viduramžiais, tai piltume sau pamazgas pro langus, mėtytume akmenis į gražias moteris ir kaltintume jas raganavimu, klūpotume šaltose bažnyčiose ir tykiai lauktume geresnio gyvenimo po mirties, kur padėję galvą ant Jėzaus kelių grotume sau arfom toli nuo dvokiančių Europos sostinių, kuriose kiaulės laksto po kiemus. O jeigu gimtume hipių komunoj, tai augintumėm plaukus, pintumėm spalvotas apyrankes iš siūlų. Apsvaigę nuo žolės ir laisvės mylėtumėmės pievoje, gimdytumėm vaikus ir sodintumėm juos ant savo neskustų kelių.

Bet jie visi imtų stebėtis, jeigu pasielgtumėm netinkamai. Pradėtumėm tikėti elfais, ar imtume melstis Akašai. Jie nusisuktų nuo mūsų, pasipiktinę imtų baksnoti pirštais, apstumdytų mus, o galbūt juoktųsi iš mūsų neišmanymo. Pakėlę toną ir grūmodami kumščiais sodintųsi mus ir kalbėtų kalbėtų… Kalbėtų apie mūsų moralės nebuvimą, išvadintų mus eretikais, skystapročiais, bjaurybėm, sakytų, kad švaistom savo gyvenimus.

Dabar mes galim daryt, ką norim nešvaistydami gyvenimo. Vienintelis guru, vienintelis mūsų dievas ir vienintelė gyvenimo prasmė šiandien esame mes patys.

Šiandienai nusispjaut ant moralės, ant religijos, ant visuomeninės tiesos.

Jos nėra.

Yra tik visagalis individualizmas. Esate jūs, yra jie ir esu aš.

Vienintelis teisumas yra tai, kiek pasiteisina jūsų, jų ar mano moralė. Šiandien gyvenimas teisingas, tiek, kiek laimės jis atneša.

Jeigu praplėšę akis pasitinkate saulę savo agurkų lysvėj ir jaučiatės laimingi, tai jūs teisus, jūs moralus, jūs jau rojuj ir jums nebereikia jokio dievo, jūs jaučiatės tvirtai stėbėdamas, kaip jūsų agurkų ūsai vejasi apie pliauskeles įbestas juodon žemėn ir jums nebereikia kilnoti vyno su visažiniais platonais, sokratais, aristoteliais ar zhu xi. Jūs kraunate grublėtus, žaliai blizgančius agurkus į krepšį ir niekas jūsų negali įtikint, kad žolė yra vienintelis produktas vertas jūsų sodininkystės įgūdžių.

Jis gražuolis. Jums taip neatrodo? Aš manau, kad jis gražuolis.
Jis gražuolis. Jums taip neatrodo? Aš manau, kad jis gražuolis.

Šiandien viskas yra subjektyvu. Šiandien jūs esate vienintelis, kuris yra teisus, tačiau jūs esate teisus vieninteliam žmogui - pačiam sau.

Nuotraukos: the sartorialist, nuotraukose: Adrian Spuria.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (6)

 1. Merfis 

  Man tai jis negrazus :D

 2. Reda 

  Man tai grazus. Jam sitoj foto kokiu 15 turbut. :)

 3. ewal 

  imho galva per maža ir kaklas per ilgas. nesakysiu, į ką panašus.

 4. Reda 

  haha. gal ir taip, gal ir taip. na bet kokiu atveju, man tos jo keistos proporcijos ir yra grazios. ir dar akys.

 5. proz 

  šiaip pritariu, dailiai išdėstyta. o ir šitas vyriokas juk tik pavyzdys, dėl skonio nesiginčijama, mieli komentatoriai :) kita vertus, nors mūsų laikai, palyginus, gal ir laisviausi, kai apibendrintos moralinės normos ir visuomenės nuomonė nebėra tokie svarbūs, vis dėlto dar nėra taip, kad būtų galima gyventi visiškai laisvai. dar pilna tų kurie grūmoja pirštais (ir tokių būtinai pasitaikys, geriausiu atveju, jei ne tarp tėvų, tai tarp giminaičių, mokytojų, darbdavių, etc.), tebeturim sovietiškai mąstantį seimą, o jei dar viešai prisipažinsi esąs, pvz., homoseksualus, tai kaimynų vaikai skustagalviai, žiūrėk, ir langus akmenim išdaužys. kai apie tai pagalvoju, man nelabai patinka mūsų šalis.

 6. Reda 

  proz/ aš manau, kad šiandien laisvi esam tiek, kiek mokam nusispjaut, t.y. tiek, kiek patiems norisi. seniau juk moralinė, mąstymo, gyvensenos laisvė buvo apribota įstatymų, o šiandien ji apribota žmogaus individualizmo ir meilės savo asmeniui.

  aš sutinku, kad homoseksualiam žmogui skusti kaimynai yra linkę langus išdaužyt, bet kiek labai imsi tą išdaužymą širdin yra jau tavo pačio reikalas.

  o kas liečia mūsų šalį, tai čia galbūt tokių fizinių negatyvumo apraiškų daugiau (brutaliais laikais augom, o ir tautinis mentalitetas krauju gerokai palaistytas), bet šnibždėjimo už nugarų ir nepasitenkinimo visur pilna. aš kai olandų šeimoj gyvenau, tai mano olandei visi su dredais atrodė narkomanai. sakau: `kodėl?`. `it`s just the way it is, `cause they ARE junkies.` o jos tėvas stebėjosi, kad mes visi kažkokioj trečiojo pasaulio Lietuvoj (kurioj jis, žinoma, nėra buvęs) turim kompiuterius, televizorius ir internetą.


Rašyti komentarą