BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Pankai, Ivanauskaitė, Statkevičius.

2009-10-05 | Aplinka, Aš esu tai, Kasdieniška

Šiandien važiavau į Kauną. Šuo klaikiai seilėjosi. Inkštė. Reikalavo atidaryti langą. Lojo. Vėl seilėjosi. Man ant kelių. Nežmoniškai šalta. Mama klausė Simply Red. Aš skaičiau Jurgos Ivanauskaitės „Raganą ir lietų“. Su kapišonu ir pirštinėm. Susisupus į rausvą Geistautės šaliką, kurį pavasarį nešiojo kažkin koks pankas. Per GaDi`09. Geistautė šaliką vėliau išskalbė. Aš labai noriu tuo tikėti.

Man nepatinka Jurga Ivanauskaitė. Ji taip lengvai skaitoma, jos palyginimai tokie gražūs, jos siužetai įtraukia. Ji dažniausiai rašo apie moteris, kurios yra visiškos idiotės. Aš jų nesuprantu ir nejaučiu. Skaitau Jurgos Ivanauskaitės knygas dėl bendro išsilavinimo ir estetizmo gabaliukų aprašymuose. Jautiesi, kaip filme, kurio režisierius vis šnabžda operatoriui į ausį reikalaudamas pritraukti vaizdą. Dar ir dar. Dar truputį. Tegul matosi smulkios gyslelės vagojančios kaktą ir kreivai nulūžęs nagas, ir obels žiedlapis plaukuos. Priartink jo kairįjį kampą, jis kiek rausvenis, nei likusi dalis.

Jurga Ivanauskaitė eilinį kartą maksimaliai priartino savo žliumbiančią bobą, kurios nedulkina vyras ir ji dabar nori numirt. Aš pakėliau akis ir prisiminiau pačios Jurgos Ivanauskaitės mirtį. Man tikrai buvo liūdna. Ji talentingas žmogus, ji kryptinga ir visad liko atsidavus pati sau. Tik aš jos nesuprantu ir nejaučiu.

Jos laidotuvėse buvo Juozas Statkevičius. Šiandien aš taip ryškiai mačiau jo juodus, banguotus plaukus, fantastiško kirpimo drabužius, jo nuostabų veidą ir kelias dienas neskustą barzdą. Ir ramiai besisukančias snaiges. Tokias smulkias. Įsiliejančias į jo plaukus. Tykiai gulančias ant jo juodų drabužių.

Žiūri ir supranti, kad grožis egzistuoja net makabriškiausiom sąlygom. Viltis gali ištirpti ašarų upeliuose, juokas dingsta pasidaužęs liūdnu aidu, susijaudinimas negrįžtamai nuteka kūnu, kai niekas nebedūsauja į kaklą… Bet plaukai visad gali banguoti. Taip juodai. Nusitaškuot baltom snaigėm.

Tiulis plevena net palytėtas pjūklų.

Nuotraukos (dvi pirmos): Visvaldo M.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (4)

 1. Adam 

  Paskutinis sakinys man taip nedviprasmiškai priminė Viktor&Rolf.
  Puikiai sužaidei jausmais.

 2. Roxanne 

  sužavėta

 3. Adam 

  Oi, pasirodo, ten nuoroda į būtent tai :))
  Tas technologijų amžius…

 4. Reda 

  Taip, rasydama irasa perziurinejau foto ir video is V&R kolekcijos. :)


Rašyti komentarą