BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Patriotizmas.

2012-02-16 | Aplinka, Kasdieniška

Manau, kad šiandien labai tinkama diena pakalbėti apie patriotizmą. Daugelis mano draugų ketina išvykti iš Lietuvos, nes nemato čia perspektyvų, nes žmonės čia kvaili ir homofobiški, nes čia nėra darbo ir dėl daugybės kitų įvairių dalykų, kurių jiems nesuteikia tėvynė Lietuva.*

Šiandien, žiūrėdama reportažą iš vasario 16 - osios eitynių Kaune buvau maloniai nustebinta šūkialiojančių maroznų patriotų, kurie neoriginaliai kartojo Lietuva lietuviams, bet šiemet sugebėjo pridėti ir lietuviai Lietuvai!

Lietuva neprivalo jums duoti darbo, pinigų, perspektyvų. Lietuva yra vieta, kurioje jūs turite pilietinę teisę (beje, lietuviai Lietuvai, mano galva, yra Lietuvos piliečiai Lietuvai, o pilietis gali būti ir rusas, ir gėjus, ir juodaodis, ir žydas, ir marozas, kuris laikosi įsikabinęs savo šventosios tautinės tapatybės) kurti darbo vietas ir perspektyvas sau ir savo vaikams, uždirbti pinigus, skatinti tarpusavio supratimą tarp skirtingų žmonių ir mažinti homofobiją, būti draugiškais ir maloniais vieni kitiems ir tada žmonės jums šypsosis gatvėje.

Gaudami teisę kurti savo valstybę, Lietuvos piliečiai taip pat turi pilietinę pareigą žinoti savo šalies istoriją, mokėti kalbą, suvokti šalies, kurioje gyvena kultūrines ypatybes ir stengtis dėl savo šalies, ir dėl savo bei savo vaikų ateities. Žodžiu, norėčiau palinkėti, kad jūsų patriotizmas būtų abipusiai darnūs santykiai su šalimi, kurioje gyvenate, o ne penkiamečio tampymas mamai už sijono reikalaujant visko iš eilės.

* Jokiu būdu nesmerkiu žmonių apsisprendimo išvažiuoti, jeigu jie turi tam poreikį - juk link to mūsų tėvai ir seneliai ėjo, kad mes galėtume laisvai priimti sprendimus. Tiesiog nesutinku su nesibaigiančiais reikalavimais ir pasyvumu, o už frazę grįšiu, kai čia bus įmanoma gyventi, tai reikėtų mušti.

nuotrauka: iš asmeninio archyvo. Su draugėm Belmonte. Lietuvoje (be visų kitų pliusų) yra labai gražu.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (2)

  1. Ž.M 

    Būtent. Žmonės norėjo demokratijos. Tik nežinojo, matyt, kad ji yra toks padaras, kuris liepia krutinti užpakalį, ir stengtis gėrį susikurti pačiam. Tad ir gaunasi tarsi koks medžio skiepijimas komunizmo šaka, kurios vaisius - iškrypėliška “demokratijos” forma su antrašte “aš nieko nedariau, man padarė”. O kad jau “man padarė”, tai tada visi kalti aplink, tik ne pats, nesvarbu, kad “aš nieko nedariau”.
    Galbūt, nepaisant to, kad sėdžiu tarp gausybės politikų, pasirodysiu naivi, tačiau manau, kad laikas tai naujai politikų kartai, kuri sugebėtų žmones išmokyti, kad sovietiniai laikai su paskyrimais jau senokai baigėsi, ir prezidentas ar seimūnas nėra dievas, kuris pastatys žmogui gražų namą, užkals tinkamo dydžio atlyginimą ir apskritai nuspalvins gyvenimą vaivorykštės spalvom. Laikas mokyti žmones ieškoti, atrasti ir kurti patiems. Tiesa, kada tai prasidės, nežinau. Tik viliuosi, kad man dar teks išvysti šį procesą.

  2. A. 

    Dž. Lokas kažkadais pasakė, kad žmonės, susibūrę į valstybę, sudarė visuomeninę sutartį. Taigi žmonės pasirinko vaidinti kažkokį vaidmenį valstybės kūrime. Nereikia pamiršti, kad egzistuoja aktyvi ir pasyvi rinkimų teisė (jau nekalbant, apie kitas teises, leidžiančias prisidėti prie savos visuomenės formavimo). Tad, jei norime kažką kurti, keisti visada yra būdų. Tiesiog reikia prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą, Lietuva už mus jo nesukurs ir nenugyvens.
    Be to, galime pasidžiaugti, kad apskritai turime savo Lietuvą. Ne visada taip buvo.


Rašyti komentarą