BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Projektas „Medis Vilniui“

2010-01-21 | projektai

Aš jau buvau užsiminus apie mistiškąjį projektą, kuris vis gviešiasi mano laiko, o aš jį vis stumiu stumiu, myliu jį, bet vistiek vis nustumiu šalin. Sesija pabaigon, o projektas savivaldybės daugiau ar mažiau palaimintas, tai galim apie jį pasikalbėt. Neformaliai.

Pasikartosiu, kad studijuoju VU GMF (Vilniaus Universitetas Gamtos mokslų fakultetas) molekulinę biologiją (genetika, farmacija, mikrobiologija, o Lietuvoj, tai galėčiau dirbti biologijos mokytoja). Žodžiu, esu gamtininkė. Gamtininkai eina į žygius (laisvai! Su kuprine ir per karštį. Moku palapinę pastatyt, ugnį sukurt ir pagamint mакароны по-флотски. Taip, moku rusų kalbą.), tiria įvairiausią bjaurastį (už poros metrų dėžėj, mažuose buteliukuose, formaline gyvena Anisoptera lervos.) ir medžius sodina.

Kad pasodintum medį Vilniuje turi gauti du leidimus iš miestovaizdžio skyriaus Vilniaus miesto savivaldybėje. Nesvarbu, ar esi gamtininkas, ar ne. Negali sodinti medžių ten, kur tau norisi, nes augdami jie gali pažeisti požemines telekomunikacijas arba vamzdynus. Migdolmedžių sodinti Vilniuje taip pat negalima. Jie nelabai vilnietiški ir jiems čia gan šalta. Kita vertus, tai ąžuolai Goro provincijoje turėtų augti genami meilės ir žmogiškumo ir dėti savo ąžuoliškus pimpalus ant gamtos.

Ką mes darom? Mes kuriam interaktyvų Vilniaus miesto ir apylinkių žemėlapį, kuriame taškeliais sužymim vietas, kuriose turėtų atsirasti medeliai. Vietas suderiname su savivaldybe, suderinam ir galimų rūšių sąrašą.

Ką darot jūs? Nukeliaujate į mūsų puslapį, pasirenkate taškelį ir rezervuojate vietą sodinimui. Gaunate dvi savaites per kurias turite pasodinti medelį, jeigu to nepadarot, tai jūsų rezervuotas plotelis vėl tampa laisvas.

Socialinė pozityvioji dalis. Medelį sodinate ne šiaip sau. Medelį sodinate su tikslu - jeigu jums gimė vaikelis, arba norit mane pasveikinti su gimtadieniu, arba norite išreikšti savo meilę Lietuvai, ar muzikai, ar krepšiniui, arba jūs ką tik įkūrėte įmonę.

Taigi registruodamiesi ir rezervuodami vietą jūs paliksite tokius duomenis:

Kas? Reda iš tinklaraščio Liu Liuoti.

Kam? savo skaitytojams.

Kodėl? nes jai malonu žinoti, kad tokių yra. Ji savotiškai juos myli.

Taigi ne tik Vilnius tampa žalesnis, bet ir vilniečiai tampa pozityvesni, draugiškesni, išmoksta teisingai sodinti medelius, jais rūpintis. Labai protinga būtų šitai daryti su savo vaikais, labai protinga būtų pasodinti liepaitę savo dukrai, medžio žievėj žymėt jos ūgį metams bėgant. Manau, kad tai protingiau, nei plastikinė, keistus garsus skleidžianti lėlė. Myžanti dar, neduokdie.

Kartu su sodinimu vyksta paskaitos, seminarai, menai, pagalba mūsų vaikams ir daug visko, ko tik nori, tačiau šįkart apie tai nepasakosiu.

Kodėl aš išvis apie tai pasakoju? Žinoma, visų pirma, tai noriu, kad dalyvautumėt projekte, kuomet jis aktyviai prasidės (tikimės, kad dar šį pavasarį). Antra, tai galbūt jūs norite prisidėti prie darbų? Turit patirties ieškant rėmėjų ir dirbant marketingo srity? Spausdinat neįtikėtinu greičiu ir telefonas yra geriausias jūsų draugas? O galbūt jūs tiesiog springstate pinigais ir norite apmokėti visą projekto sąmatą ir išvaduoti mane nuo nesibaigiančių pokalbių telefonu, lakstymo po Vilnių ir 8 puodelių kavos per dieną? Taip? Susisiekit su manim! Arba esat labai idėjiškas, gamtą mylintis, naujoves mėgstantis, darboholikas, atsakingas, bet smagus ir pozityvus žmogus? Lauksiu jūsų laiško.

Nuorodą į mano veidaknygę matote dešinėje arba e-mail: reda.krusinskaite@gmail.com.

logo: manau, kad tai jau oficialus projekto logo, kurtas Algirdo Tamašausko, kuris, šalia visų kitų savo dorybių, dar ir užsiima šilkografija, o šiaip yra labai idėjiškas ir labai savas žmogus; nuotraukos: iš VU GMF gyvenimo, rugsėjo pirmosios eisena 2008 metais.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (9)

 1. Vytas 

  Seni varyyyykkk :D

 2. Reda 

  ahahahaha. :))) jau tu tai patylėtum, tu prie tų blogųjų draugų per kuriuos man dirbti labai sunkiai sekasi.

 3. Agne 

  mакароны по-флотски yra laaabai skanu

 4. Reda 

  Agne, aha. Man irgi. :) Man senelis visad vaikystėj darydavo, reikės kada pasigamint. ;)

 5. ALGdas 

  Labai gražu, kad yra tokių žmonių, kurie rengia, dirba tokius darbus VILNIUI. Tiesiog galima pasigrožėti Tavo veikla.

 6. Žygimantė. 

  Visiškai pritariu paskutiniam komentarui. Žavinga tiesiog. : )))

 7. VaivaPamaiva 

  Va beda tame, kad dauguma tik ir grozisi, bet ne dalyvauja…

  Damute, kur dingot?

 8. Reda 

  Ačiū už gerus žodžius. :)

  Šiandien jau grįšiu. Truputį darbeliai ir vakarėliai buvo. :)

 9. not4u 

  Nagi, gal jau grįši? Auditorija Tavęs reikalauja. :D


Rašyti komentarą