BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Savanoriavimas.

2011-05-29 | Aplinka, Aš esu tai, GaDi

Jeigu skaitėt spaudą ir skaitot mane, tai galėjot nuspėti, kad turėjau truputį darbo su GaDi muzikos festivaliu, bet situacija daugiau mažiau sutvarkyta, o kitais metais žiūrėsim. Aš oficialiai pasitraukiau iš organizacinio komiteto, nes atidirbau tris metus.

Netikiu savanorišku darbu vien iš altruizmo. Taip, aš myliu tą festivalį, daug į jį įdėjau, man brangūs jo organizatoriai, man patinka mano darbo pobūdis ten, bet per tą laiką aš išmokau tiek, kiek tas renginys ir jo organizavimas man galėjo duoti.

Jeigu likčiau komandoje, tai dirbčiau tik dėl darbo. Dirbti tik dėl darbo ir negauti už tai jokio atlygio yra mažų mažiausiai kvaila. Ir neteisinga kitų komandos narių atžvilgiu. Atlygis savanoriško darbo atveju yra patirtis, naujos žinios, graži eilutė į savo CV. Per tris metus tiek jau gavau. Jeigu likčiau, tai norėčiau atlygio pavedimo į savo sąskaitą pavidalu. Žinoma, kad šio renginio idėja nėra tokia.

Jo idėja yra dirbti savanoriškai, gauti reikiamą patirtį, ją džiaugtis, dėl jos mylėti renginį, o susirinkus viską, ka galima (ir labai daug atidavus, žinoma. Neduodant mažai atgal gauni.) pasitraukti prieš tai pasidalinus žiniomis su jaunesniais komandos nariais. Ir ciklas kartojasi.

Pastaruoju metu madinga kalbėti apie savanoriavimą. Šie metai juk savanoriavimo metai. Mane glumina savanorystės idealizavimas. Juk savanoriauti niekas neverčia, eini, nes tau pačiam įdomu, nes tu matai tame perpektyvą ir asmeninę naudą.

Ar matėt savanorį, kuris žliumbia ir zyzia, koks nemielas jam tas darbas? Jeigu matėt, tai jis idiotas, kuris nesuvokia, ką daro. Tikrieji šaunuoliai, kurie rimtai aukojasi yra tėvai dirbantys nekenčiamą darbą tam, kad jų vaikai turėtų gražų gyvenimą. Mamos, kurios keliasi saulei kylant, kad iškeptų blynų, sušukuotų savo mergytėms plaukus ir skubėtų į ofisą. Ir tėčiai, kuriems skauda širdį, nes jų sūnūs pirmuosius žingsnius žengia auklėms stebint.

nuotrauka: mes esam labai laimingi savanoriai. Aš, Povilas, Colis.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (15)

 1. Harpija 

  Labai teisingas požiūris į savanoriavimą. Dauguma savanoriauja, nes madinga, o ne dėl to, kad nuoširdžiai nori.

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

 2. Viskas arba Nieko 

  “Ar matėt savanorį, kuris žliumbia ir zyzia, koks nemielas jam tas darbas?”
  Atsakymas - taip. Matau dabar.

 3. Reda 

  tai prastai skaityt moki.

 4. izabele127 

  “Netikiu savanorišku darbu vien iš altruizmo” - tokia tikrai yra, tik ne tokio pobūdžio renginiuose. Tokia savanorystė dažniau paplitusi pvz įvairiose religinėse organizacijose, kaip karitas arba pas Motinos Teresės seseris. Pati ten savanoriauju, tad su tavo teiginiu nesu linkusi sutikti.
  Be to, savanorystė gali turėti ir tam tikrą naudos išraišką, kuri yra tarpinė tarp finansinės naudos ir tik patirties įgijimo, kaip pvz savanorystė krepšinio čempionate - savanoriai darbuojasi, organizuoja, o tai darydami gali stebėti rungtynes :)
  Bet kokiu atveju sveikinu už gerą tekstą, man patiko :) Fainai, kad savanoriauji ir tai rekomenduoji kitiems

 5. Reda 

  Bet kad ir tavo minimas darbas teikia asmeninį pasitenkinimą. Man altruizmas yra keista sąvoka, nes pagal ją žmogus kažką daro dėl kito žmogaus.
  Reikalas tas, kad beveim šimtu procentu mūsų darbai yra malonūs mums patiems, tame nėra didelio pasiaukojimo.
  Žinoma, kad nuostabu, jog yra žmonių, kuriems asmeninę laimę teikia pagalba kitiems.

  Dėl tarpinės savanorystės visiškai sutinku. :)

 6. Viskas arba Nieko 

  Altruizmas - sekantis žingsnis po BDSM

 7. Augustinas Žemaitis 

  Taip - visi darome, kas mums patinka. Altruizmas - kai mums patinka tai, kas gerai ir kitiems, ir mes tai darome. Net jeigu tas darbas kažkiek nemalonus, tai jį kompansuoja džiaugsmas, patiriamas žinant, kad kitam geriau, arba padėka, arba dar kas nors. Gal ir įrašas CV, džiugesys, nes pasielgei madingai - kaip kam. Tai yra iš viso to dalyko sumoje gauname naudingumą.

  O jei žmogui taip daryti nepatinka, tai jis ir nedaro. Galbūt daro, jei už tai dar moka pinigus ar pan. Nes šiuo atveju jau pinigai (o tiksliau - tai, ką už juos žmogus galės nusipirkti) kompensuoja jam nemaloniai praleistą laiką.

 8. Edgaras 

  O man patinka, kad nuoširdžiai parašai savo nuomonę apie tai, ką tris metus veikei. Tikiuosi, kad tas darbas daugiau davė, nei atėmė. Tikiuosi, kad juos prisiminsi su šypsena ir džiaugsmu. Gal kada sėdėdama pasakosi savo anūkams :) Tu palikai didelę dalį savęs šiam festivaliui. Dėkoju. Jis nerealus.

 9. Aistė 

  aha, žinau. aš ir savanoriauju, nes pinigo ant bilietų gaila. o ten idėjos, altruizmas ar dar kažkokie ne šios galaktikos reiškiniai neturi nieko bendro su tokiu darbu.

 10. Reda 

  Edgarai, žinoma, kad daug davė. :) Ir žinoma, kad pasakosiu ir vaikams, ir anūkams. Aš jau dabar pasakoju, kokie fantastiški trys metai buvo.
  Ir visada padėsiu ir patarsiu, jeigu manęs reikės.
  Tiesiog pati duoti tiek, kiek duodavau seniau nebegaliu, o eiti dirbti dėl džemperio ir statuso man yra žema. Pernelyg myliu GaDi ir GMF.

  Aiste, mums buvo kiek kitaip, nes mes buvom organizatoriai - savanoriai. Pusę metų dirbant prie renginio mes už telefonų sąskaitas sumokėdavom trigubą bilieto kainą, aš jau nekalbu apie tai, kad per pusmetį dirbant aš užsidirbčiau ne tik šitam, bet ir visiems vasaros festivaliams Lietuvoj. Bet jeigu važiuoji pasavanoriaut festivalio metu, nes nenori mokėt už renginį, tai irgi super sprendimas. :)

 11. Apranga internetu 

  Šie metai - savanoriavimo metai, todėl tokios iniciatyvos sveikintinos :) Paprastai savanoriauja jaunimas ir tie, kurie daugiau pasiekė savo tobulėjime.

  Rimtai parašiau :) iš tikro tai smagu :)

 12. skaistote 

  Aš esu savanorė gyvūnų prieglaudoje ir visiškai dėl to nesigailiu ir apie jokį atlygi net negalvoju :)
  Ir toliau galvoju apie savanoriavimą ne tik prieglaudoje, bet ir kitur :)

 13. Reda 

  aš irgi norėčiau pasavanoriauti gyvūnų prieglaudoje, nes pirmą kartą per visą gyvenimą neturiu jokio augintinio. :( buto šeimininkai neleidžia…

  žinoma, aš ir pati laiko menkai turiu. bet galbūt galima atvažiuoti jums padėti bent valandėlę ar dvi kelis kartus per savaitę?

 14. Wlager 

  Saunu! Teisingai pastebeta !

 15. Mantas 

  Tikrai įdomus straipsnis.


Rašyti komentarą