BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Tikėjimas vs. Bažnyčia.

2009-12-25 | Kita

Jūsų brangiausioji grįžo iš mišių, kuriose ištrėvė gal pusvalandį. Mišiose ji buvo antrą kartą ir ėjo ten dėl bendro išsilavinimo. Nemano, kad kada eis dar.

Kalta yra mano šeima. Mane auklėjo, kad Dievas yra širdyje, kad gali užsimerkti, atsigulus lovon su juo pasišnekėt, paprašyt patarimo, nusiraminus pagalvoti apie jį, nes Dievas yra absoliutus - Dievas yra absoliuti meilė, absoliutus gėris, absoliuti tiesa. Dievas yra visur. Dievas nėra vien Šventoji Trejybė, Dievas nėra vien barzdotas rūpintojėlis ar hipiškai atrodantis basakojis vyrukas, kurį jūs prikalėt prie kryžiaus. Sukišti Dievą į knygas, kunigus, šaltas Bažnyčias ar prastai giedančius berniukus yra nepagarba jam, kalbėtis su Dievu per kitą žmogų, leisti jam tave mokyti Dievo vardu ar mesti pinigus į šiaudinį krepšelį yra lygiai taip pat nepagarbu.

Manęs nekrikštijo ir nesivedžiojo į pamaldas. Nenorėjo, kad man kas nors darytų įtaką. Sakė, kad užaugus galėsiu nueit pasikrikštyt pati, apgalvotai, taip, kaip mano mama, kuri krikštijosi, kai jai buvo kokių trisdešimt, nes tada suvokė, kad jai šito reikia.

Nemanau, kad man to reikės.

Bažnyčia man yra bendruomenė, o tokios bendruomenės man nereikia. Tokios, kuri ateina pasižiūrėt, kas kaip apsirengęs, kas klaupiasi, kas moka maldų žodžius, kas kiek litų paaukoja, kas su kuo ateina, kas mąsliai žiūri į lubas, o kas pamaldžiai nuleidžia akis, man nereikia tų, kurie šnibždasi pamaldų metu, ar klaupiasi ant savo pirštinių, man nereikia porelių, kurios idiotiškai linguoja ir meiliai žiūri viens į kitą…

Man nereikia tokio kunigo, kuris visiškai monotonišku balsu vapa kažkokius absurdus apie krizę, babkes ir politiką. Seni, tu gal gėrei? Juk Kalėdos! Gimė jūsų Jėzus, kuris savo rūstųjį tėvą priartino prie žmonių, kuris juos glostė ir plovė jiems kojas, kuris valgė prie vieno stalo su Judu… Jėzus man yra absoliučios šviesos ir visiškai betarpiškos meilės simbolis, o tu vėl kalbi apie nusižeminimą, burbi verksmingus pavaitojimus apie žmonių tuštybę ir kvailumą, vėl skatini visus kristi ant kelių ir raudoti dėl savo šlykščiosios žmogiškosios prigimties… Kaip taip galima, ką?..

Noriu, kad iš žemės kiltų ne riksmas, o džiaugsmas ir ramybė.

Noriu, kad iš žemės kiltų ne riksmas, o džiaugsmas ir ramybė.

Žmogus, kuris spinduliavo krikščioniška ramybe ir tikrumu buvo tėvas Stanislovas. Buvau pas jį tik porą kartų, tačiau jis įkūnijo tikėjimą - meilę aplinkai ir žmonėms, ramią pagarbą, sugebėjimą džiaugtis amžinais dalykais. Klausydama tėvo Stanislovo būčiau pagarbiai nuleidus akis ir tiesiog sugerčiau kiekvieną jo žodį, kad vėliau turėčiau ką gludinti, kad turėčiau kuo susišildyt, o šiandien aš švininiu veidu stovėjau galvodama, ką ironiško ir pikto aš subaksnosiu klaviatūra, kai grįšiu namo. Mintyse meldžiau tik vieno - išgirsti Gloria, bet man padainavo vadovėlinių dainėlių apie kūdikėlį ėdžiose.

Gerbiamoji Bažnyčia, dažniausiai tu nesi verta savo Dievo.

nuotraukoje: tėvas Stanislovas (kunigas Algirdas Mykolas Dobrovolskis) ; nuotrauka: Gintaro Česonio.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (6)

 1. Airina 

  Taip, tu esi beveik teisi.Ties ta vieta,kada sakai jog Dievo neįmanoma sukonkretinti(leisiu sau pavartoti tokį žodį), bažnyčia šioje vietoje smarkiai prasilenkia su Dievo tikrumu mūsų širdyse.

  Nuliūdino dalis ,kurioje sakai,kad nepatinka visa ta velniava (vienas kito apžiūrėjimas, maldų [ne]mokėjimas….t.t)Ji ir neturi patikti, tik aš visada maniau ,kad jei pats to nedarai, tai nekreipi dėmesio, kai ir kitas daro…

  Vis tik žaviuosi tavo nuoširdumu ir tikrumu.Linksmų tau švenčių.Tikiuosi Kalėdų senis buvo įžvalgus šiais metasi… :]

 2. slepiuosi 

  Pritariu. Kaip kalėdoms gal per griežtai, bet viskas tiesa. Privertei susimąstyt.

  Dabar pasakysiu kaip maža mergailtė, bet - mane tėvai verčia eiti į bažnyčia. ‘Nori - nenori, to reikia’. Ir viskas. Ir tyliu. Ir einu. Perskaitysiu įrašą dar kartą ir gal išmoksiu argumentuoti savo nėjimą be ‘tiesiog nenoriu’.

  Linksmų;)

 3. blogiems 

  …hm..idomios mintys. Grazu tiek, jog matosi, kad zmogus masto, o kaip masto…cia jau jo vieno reikalas…
  kiekvienam savas kelias ir savi isgyvenimai.. labai asmeniniai, net ir per sventes, visi ka kita jauciam ir suprantam ir tame yra daug grozio ir laisves…
  Zinoma, man reikis sios sventes siektiek ka kita nei, matyt, tau siuo metu, bet…kiekvienam savo.
  Sekmes Tau keliaujant savu keliu ir igyvenant savo vieninteli , unikalu, pati geriausia Gyvenima …

 4. Vytas 

  Man patiko.

 5. Reda 

  Airina/ man atrodo, kad Bažnyčia turėtų būti bendruomenė, kur susirenka tau malonūs žmonės, kuriuos vienija tikėjimas, gali su jais pasikalbėt, padiskutuot, kad aiškiau suvoktum savo Dievą, bendruomenėj vieni kitiems padeda ir t.t.
  Į pamaldas juk ir eini dėl kunigo pamokslų ir pabuvimo su parapijiečiais.
  Dėl tokių kunigų, tokių pamokslų ir tokių parapijiečių eit į Bažnyčia nematau tikslo.

  O nueit ten, tada stengtis atsiribot nuo debilų krūvos?.. Kam tada eit? Todėl ir sakau, kad Bažnyčia nėra verta tikėjimo. Daugumoj atvejų.

  Neneigiu, kad yra gerų kunigų, kad yra ir nuoširdžiai tikinčių žmonių, bet aš kalbu apie bendrą masę.

  slepiuosi/ pabandyk su tėvais normaliai pasikalbėt, jeigu jiems tai labai svarbu, tai galima eiti tam, kad neįžeisti tėvų… :)

  blogiems/ man šventės išvis nieko nereiškia. nemėgstu proginių dovanų, proginio nusiraminimo, proginių giminės susitikimų ir t.t. Mėgstu daryti viską, kai man to norisi ir kai man to reikia.
  Bet už palinkėjimą gyventi Gyvenimą, tai labai ačiū. :)

  Vytai/ čia tas pats, ką tau sakiau, kai grįžau iš Bažnyčios, tik truputį rišliau surašyta. :)

 6. Argentina 

  Bažnyčia turėtų būti namai visiems, tikintiems ir ne, tačiau tiesa yra kitokia. Todėl ir netikiu nei religija, nei jokiom bažnyčiom. Dievą leidžiu sau vadinti įvairiais vardais ir tai duoda man daugiau meilės jam, nei kanoniškų maldų kartojimas.

  Visada gera bendrauti su žmogum, kuris yra atviras kitiems, neskaitant kur ir kas jis yra. Štai tuo ir turėtų viskas būti pagrįsta.


Rašyti komentarą