BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Tupėtojai apkasuose arba darbo ypatumai Lietuvoje.

2009-08-21 | Aplinka, Kasdieniška

Aš nežinau, kuriam ES fondui dėkoti už visuotinę vamzdžių renovaciją, kuri šiuo metu intensyviai vykdoma visur, kur tik mano žalsvos akys žybteli ar siaurutė pėda žengia. Mane kiekvieną rytą pažadina sunkvežimių gaudesys ir rusiški keiksmai po langu ir mano šuo puola į isteriją, kai aplink mato krūvas vyrų, kurie šnekina ją arba mane. Arba mus abi.

Šiandien ėjau paprašyti bankomato, kad man duotų truputį popierinių pinigų ir žinoma turėjau apeiti vamzdžių piramides, stop juostomis aptvertas duobes, betono gabalų piliakalnius ir smėlio apkasus, kuriuose tupėjo ūsuoti, pusplikiai vyrai. Vieni šalmuoti, kiti ant savo šalmų parimę, dantyse ar tarp pirštų gniaužiantys savo pigius rūkalus, kalbantys padrikai, atrodytų, lietuviškai, bet su lenkų ar rusų kalbų priemaišomis. Jie spjaudo prie savo dulkėtų batų ir spaudžia rankas panašiems i juos praeiviams, nueina į parduotuvę pigaus, stipriai gazuoto limonado ir vėl sutūpę į savo apkasus ima keiktis.

Kai su Dovile važinėjomės po Suomiją ir pasiekėm savo stotelę, mūsų autobuso vairuotojas skubiai iššoko, padavęs mums ranką padėjo išlipti, ištraukė mūsų bagažą ir savo plačia šypsena išpirko nesusikalbėjimą (mat jis nekalbėjo nei lietuviškai, nei angliškai, nei vokiškai, nei rusiškai, o mudvi daugiau kalbų nemokam). Aš stovėjau tokiu palaimingu veidu. Atrodo, kad jis man savo inkstą atidavė.  Žinot, aš pripratus prie Lietuvos autobuso vairuotojų, kurie lenkiškai murmteli kainą ir yra pasiruošę iškabinę jums akis jas suvalgyti nekeptas.

Kuo daugiau keliauju ir kuo daugiau dirbu pati, tuo mane labiau virkdo Lietuvos darbo ypatumai. Aš nuoširdžiai nekenčiu postsovietizmo ir labai tikiuosi, kad išganingoji krizė supurtys darbo rinką, privers susivokti, kad laikai, kuomet galėjai gerti nesuvokiamai stiprų alų savo apkase, ar krane, kad ir kanalizacijos šulinio dugne, ir gauti tokį pat atlygį, kaip tavo kolega, kuris įraudusiais žandais ir prakaitu sumerktais marškiniais prikasė tau apkasų - eina į pabaigą.

Darbe dirbti reikia.

Ne iš idėjos, ne tam, kad dėdė Stalinas šypsotųsi savo vaškiniu snukiu Maskvos centre ir ne tam, kad panašėtum į baltagalvius arijus ant hitlerinės Vokietijos atvirukų. Žmonės dirba, kad bankomatai jiems duotų daug popierinių pinigų, o popierinių pinigų kiekis tiesiogiai priklauso nuo prakaito, vokų sunkumo ir įsitempusių nugaros raumenų.

Aš labai tikiuosi, kad kitą kartą gavus fondinių pinigų naujiems apkasams juose bus ženkliai mažiau tupėtojų.

Nuotrauka: nugooglinta.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (2)

  1. gilusis 

    gerulis straipsnis, o fotke.. tai tyliu… :DDDD labai jau derinas.
    ir siaip patiko, kad pradzioj pamineto bankomato ideja isrutuliojai ir pabaigoj.

    p.s. ne tave viena kalbina tie lochatronai, o as iki drauges namu jau su kedais pripratau vaiksciot.

  2. Reda 

    tas berniukas gi is desperate housewifes, kur jis irgi nedirbo, o dulkinos, kas siaip jau man estetiskiau, nei apkasu usuociai, bet as vistiek uz normalu darba.


Rašyti komentarą