BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Maldos.

2011-02-23 | Aš esu tai

O žinot man rytoj (jau šiandien) keltis reikės kokią šeštą, o aš klausau mėgstamų lietuviškų dainų, guliu lovoj kvepiančioj vyšniom, o kambarys kvepia kava. Guliu ir virpu, nes tiek norėčiau visko parašyti, tačiau juk reikia turėti logikos ir atsakomybės, reikėtų miegoti ir žvaliai sėdėt per paskaitą. Guodžiu save, kad stačiatikių vienuoliai miega po trejetą valandų, o likusį laiką meldžiasi.

Aš meldžiuosi rašydama. Meldžiuosi, kad šitaip visada bus, kad visada truks miego, kad stokosiu logikos ir atsakomybės ir niekada nemiegosiu pakankamai. Ir dar aš meldžiuosi, kad viskas būtų šitaip lengva, kad būtų galima beveik nemąstant glostinėti klavišus, o vėliau nukreipus akis apibėgti kambarį - liūdnai šyptelėti tolumoj matant nuotraukos kampą. Joje net žmonių kontūrų nesimato, bet aš tai žinau, kad ten mano senelis su kitais kariškiais, visi uniformuoti, visi su cigaretėm. O mano senelio plaukai garbanoti. Nesimato, kad juodi, bet aš tai žinau, kad juodi, kad akys irgi juodos. Juodos ir gilios. Visad tiriančios ir lendančios gilyn. Dažniausiai mylinčios, bet kartais su trupučiu kartėlio. Ir pasižiūri į pakelį cigarečių. Du pakelius net. Šalta, Reda, neprisigalvok. Būtų neatsakinga vos pasveikus rūkyt balkone šlapiais plaukais. Juk kokie -20C. Mano maldose šalta niekada nebūna. Mano maldose visada ruduo, drėgme kvepiantis miestas ir rūkas liuliuojantis upę, pageltę medžiai ir vos truputis garo iš burnos. Tik vakarais ir tik kai stipriai atisidūsti.

Kasdienybėje žmonės visiškai mažai dūsauja, o jei ir dūsauja, tai dėl netinkamų priežasčių. Negi imsi dūsauti, kai kaip ir kiekvieną rytą prasilenksi su juo gatvėj. Pagalvosi, kad jeigu jūsų gyvenimai kada prasilenkdami bent trumpam susikibtų, tai… būtų galbūt įdomu, bet juk tikrai nedūsauji. Primerki akis ir patempus lūpas gal kilsteli vieną jų kampą. O žiūrėdama į paveikslus juk irgi nedūsauji - gal truputį pakreipį galvą, gal net kaktą surauki. Juk net savo vaikystės dainų klausydama tu nedūsauji. Greičiau jau apsiašaroji ir dar kartą tolumoj pažiūri į tą nuotrauką - prisimeni tylų senelio balsą, gan aukštą ir gražią rusišką tartį. Atsimeni, kad ir pati tada žodžius mokėjai tarti švelniai, o dabar kankiniesi ir priverti dėdę juoktis. Sako, kad vešis į Maskvą. Ištekins už kurio nors verslo partnerio sūnaus. Nes kalbu aš kaip Ingieborga, o ji Maskvoj baisiai populiari dabar, turėt žmoną iš Pribaltiki yra gerai. Visada buvo.

Žinot, aš einu sukūryt cigaretės, nes aš nesu protinga, aš kūrybiška. Kartoju šitai kaip maldą leisdama pati sau atsiriboti nuo pasaulio, nuo žmonių, nuo darbo, nuo atsakomybės ir ateities. Kūrybiškiems viskas galima. Net dūsauti be priežasties. Rūkant, kai -20C, o varnos tykiai miega pasipūtusios, o tolumoj dundena traukiniai, o keista močiutė tuoj ves gauruotą rusvą šunį pasivaikščiot. Apšvies jam kelią žibintuvėliu. Ir net aš girdėsiu kaip sniegas girdža po jos batais. Kažkaip Kalėdiškai.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (19)

 1. deathblow 

  “nes aš nesu protinga, aš kūrybiška” labai pralinksmino ;)

 2. ALGdas 

  Beje, Napoleonas miegodavo tik 4 val. ir vesdavo (ir laimėdavo) tokius mūšius.

 3. molisju 

  palaima tiesiog:)

 4. Arbata 

  Tikrai, kad palaima… Reda, seniai rašei TOKĮ įrašą, pasirodo, kartais galima palaukti jų ilgiau :)

 5. Reda 

  Napoleonui blogai baigės, o ir šiaip yra labai mažai tokios istorijos faktų, kuriais galima pasitikėt.

  dėl įrašo tipo ir, mano galva, kokybės - taip, sutinku. aš pastaruoju metu daug mokiaus, nes sesija ir dar teko genetiką perlaikyt, tad vėl mokiaus, ir kursinio temą derinau. bet jau viską susitvarkiau. :)

 6. Raminta 

  Beprotiškai patiko. Tobulai sukurta nuotaika arba…kažkas.

 7. harpy 

  Prisidedu prie Ramintos komentaro. Man taip pat be galo patiko…

 8. leilani 

  Žinai, tu tikrai šauniai rašai..;]
  Sakyčiau kartais tavo įrašai tikrai “užliūliuoja” ;D

 9. molisju 

  ha ha prisiminiau, kaip pati sekmadienį išėjau parūkyt į lauką, tiesiai iš dušo. brrr, greičiau šiluma.

 10. Reda 

  labai miela girdėti gražius žodžius ir dar mieliau, kad gerai vertinat, mano galva, kokybiškus įrašus. :>

 11. A 

  Ten tikrai ta bobute egzistuoja?

 12. Reda 

  tikrai! ir vedžioja šunį kažkaip keistai paryčiais.

 13. Vakarė. 

  Aš labai ilgai galvojau, ką čia pakomentavus, kad nesugadinčiau visos šitos įrašo atmosferos. Ji visa virpanti ir, dievaž, užliuliuojanti. Fantastika, Reda, fantastika ! :*

  P.S. Aš Tau šiek tiek pavydžiu. Tu rašai taip švelniai, gražiai ir taikiai. bet ne seilėtai. Norėčiau taip mokėti.

 14. Reda 

  `taikiai` - koks gražus apibūdinimas. :>

 15. Vilmis 

  Nuostabus įrašas. Prasmingas ir su mintimi. Ir lengvai skaitosi. Žaviuosi tavo kūrybiškumu.

 16. ALGdas 

  Napoleonas pralaimėjo ne dėl miego stokos ( o jam jo užteko).
  Malonu skaityti Tavo mielą įrašą. Sutinku, kad nepaseilintą. Na, tai ir Tavo charakteriui nebūtų būdinga.

 17. A 

  Gal metas ką nors parašyti? Pabodo laukti.

 18. Reda 

  gaaal, šiandien gaaal. :>

 19. A 

  Jau antra diena laukiu… rrrr…


Rašyti komentarą