BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Bloggeris?

2009-10-19 | Aplinka, Kasdieniška

Aš kuičiuosi internete užsiraitojus megztinio apykaklę ant galvos, tarpais pūsdama karštą orą sau į delnus (ačiū civilizacijai už centrinį šildymą, bet krizė, tai galėtų susikišt ką nors aštraus sau į subinę už menką centrinį šildymą). Gal čia dar kakavos išgėrus? Geriu tirpią, išpaišytą žirafom, labai nesveiką, matyt. Reiktų kavos ar arbatos, kad pakelt mano žemą kraujo spaudimą. Tada galbūt nebemiegočiau virš citologijos palinkus… Ką jau ten… Dar ir kaip miegočiau! Bet žiūrėdama pro langą į rūku apsikaišiusį rudenį, tai tikrai nemiegočiau. Eičiau tarp lapų pažaist, prisirinkčiau raudonkraščių klevo lapų ir džiovinčiau, kaip skirtukus knygoms. Ne, tikrai ne. Bet užsitempus megztinio apykaklę ant galvos išgerčiau vyno. Butelį. Ne sauso. Ant suoliuko. Su bičiuliais. Tarp gražiųjų rudens lapų. Myliu rudenį. Vyną. Ir bičiulius.

Tabako dieve, tu, šlykštyne, kuris svaidaisi dervom ir susigeri į mano violetines pirštines, tu gal gali užsičiaupt sekundėlei? Žinot, kai jūs kalbat, kad prie rūkymo nepripratot, kad jūs šiaip prie nieko neprirasit, kad rūkot vien dėl malonumo… Tai patylėkit gal kartu su tabako dievu. Po penkių metų intensyvaus dūmijimo priprasit. Tiesa, malonumo tai nesumažina. Jo nesumažina net žinojimas, kad liūdi mano virpamasis epitelis.

Kuičiausi aš lookbook`e ir virš labai didelio skaičiaus nuotraukų žmonės nurodo, kad jie bloggeriai. Kas yra bloggeris? Žmogus, kuris turi blogą? Visi dabar turi blogus. Milijonus apleistų, pradžioj daug žadančių, šimtus saldžių vilčių teikiančių ir iš anksto savimeilę glostančių, blogų. Su vidutiniškai trimis įrašais. Vienas iš jų yra prisistatymas, antrasis - pretenzingas ir ilgas straipsnis blogo tematika (apie madą, architektūrą, saulėlydžius visokiausius), o trečiasis yra toks, kaip antras tik trumpesnis, nes reik manyt, kad antrasis įrašas nesusilaukė nedaug komentarų. Ne, jie nėra bloggeriai.

Tai kas tie bloggeriai? Mistiniai žmonės, kurie apsisiautę megztinių apykaklėm, apsilaistę kakava savo šuns plaukais aplipusias timpes vis pabaksnoja klaviatūrą? Vakarais, prabėgom, galvodami, kad citologija palauks, reikia pabloginti. Apie tai, kas už lango gyvena, apie tai su kuo jie patys gyvena. Apie batus, muziką. Nepilnamečiai iš susižavėjimo ir susidomėję, o liūdnoki puritonai, nes nori paburnot ir nušviesti kelią laukia įrašų apie seksą, narkotikus, alkoholį, savižudybes dar gal. Ne, nemanau, kad tie megztinėtieji yra bloggeriai.

Bloggeriai yra tie, kurių blogai duoda apčiuopiamos naudos - pakvietimų, knygų, mikrobanginių ar valiutos. Bloggeris yra Bryanboy, nes Lanvin jam atsiunčia batų, o reklama jo internetiniame dienoraštyje kainuoja ženklius pinigus.

Bloggeriai dar yra nuosaikūs žmonės, kurie tikrai gyvena savo kompiuteriniame pasaulėlyje, kurie jame nusirenginėja užsidegę šviesą, bet neužtraukę užuolaidų, jie globalūs, bet savo kampu, spauda ir televizorius irgi globalūs, bet nuobodžiai, o ši negraži moteris įdomi. Įdomi kalbėdama apie visiems suprantamus ir kasdien matomus dalykus.  Ir ji turi labai daug potencialo gauti apčiuopiamos naudos - pakvietimų, knygų, mikrobanginių, valiutos ar Lanvin batų.  Juodų lūpdažių ir sudraskytų pėdkelnių, nemokamų kokteilių gėjų baruose.

Nuotraukos: D&G pristatymo metu įrengė specialias vietas mados bloggeriams. Manau, kad tai jėga. Nemėgstu D&G, nes jų drabužiai nuobodūs, masiški, nekūrybiški, bet verslo sprendimus jie priima protingus. Nuotraukose iš kairės: Bryanboy, Tommy Ton,  Garance Doré, Scott Schuman.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (16)

 1. Reda 

  Pamirsau, bet nera muzu redaguot (t.y. tingiu siaubingai)

  NE BLOGGERIU BLOGAI BUNA LABAI GERI IR GERESNI KARTAIS.

 2. Dektukas 

  Reikėjo dar pasakyti: ir nereikia man čia dabar rašyti, kad tu tokiu nesiskelbi!!
  Šiaip visai linksmai parašyta, patiko:) bet…su tavo nuomone ne visai sutinku.:))

 3. Reda 

  Ačiū!
  O kokia tavo nuomonė šiuo klausimu? :)

 4. Dektukas 

  Kiekvienas kas turi blogą, nėra blogeris. Blogeris nebūtinai turi suteikti naudos kažkokiomis detalėmis kitiems. Ir nebūtinai jis turi būti žvaigždių apkalbėtojas, žurnalistas ar politikas. Mano nuomone, blogeriai yra tie, kurie turi savitą dienoraščio stilių, geba jį išlaikyti. Žmogus nesivaikantis kažkokių populiarių temų. Kurio blogas atnaujinamas nors kartą į mėnesį ir kur išdėstoma (tai svarbiausia) jo nuomonė. O toji nuomonė (vėl gi itin svarbu) irgi pagrįsta. Šiaip kažkokios blevyzgos, saulėlydžių nuotraukos ar prikolni juokeliai nėra blogas. Bet tai tik mano nuomonė. Blogų pasaulyje yra daugybė: ir apie filmus, ir apie save, ir apie gyvenimo prasmę ir šiaip poemos.:))

 5. Reda 

  Mhm, tai aš sutinku su šituo. :) Aš irgi manau, kad tokie asmeniniai blogai tampa tikrai kokybiškais ir jų autoriai yra turbūt tikri bloggeriai, kai jie dėsto savo nuomonę ir ją pagrindžia.

  Bet vistiek pasakyti taip, kaip chebra sako lookbooke, kad `aš esu Tomas, man 23 ir aš bloggeris`, tokiu atveju tas bloginimas jau praktiškai profesija turėtų būti.
  vat bloginimas Bryanboy tikrai yra tapę profesija.

  Bet šiaip peace, sutinku su tavim. ;)
  Čia išvis toks slidus dalykas ir visi atsakymai ir apibrėžimai yra geri, jeigu moki juos pagrįsti. :))

 6. ENORCA 

  Čia tas pats kas ginčytis - “o kas yra menininkas?” ;D

 7. Reda 

  Ginčytis globaliom temom išvis yra beviltiška ir laiko švaistymas, bet diskutuoti, tai tikrai galima ir įdomu.

 8. Merfis 

  O aš? O ar aš galiu vadintis bloggeriu, jei turiu daugiau, kai tris įrašus ir kartas nuo karto vis bandau pagrįsti savo ne visai racioanalią nuomonę ar tiesiog išssilieti ant visų?

 9. Merfis 

  P.S Nesenei nusipirkau mergztuką (mm)

 10. Reda 

  Merfis/ nežinau, jau aš tai nepulsiu nieko taip konkrečiai vertint. :)
  aš tik žinau, kad aš savęs bloggere nelaikau.

  p.s. sveikinu su megztuku, jo dabar tikrai labai reikia! aš noriu batų, bet nežinau, kada turėsiu laiko juos nusipirkt…

 11. scania 

  Tai kur tas kriterijus, kuris ir nusako blogeris esi ar tik blogo turėtojas?
  Įdomumas? Kiekvienam vis kitoks.
  Pagrįstumas? Ne visi ieško žinių, kai kas ir emocijų.
  Įrašų gausumas? Vienas įrašas atrodo kukliau, nei septyni šimtai - bet tai tik jei nekalbam apie vertę… :D
  Tai kame vertė? ;)
  Pats aš negalvoju apie save kaip apie „blogerį“. Man tinklaraštis reikalingas surasti bendraminčių ir pažiūrėti į savo mintis iš kitų žmonių pusės :)
  Niekada man niekas nedovanos batų ir nemokės už reklamą tinklaraštyje - tai aš ne blogeris.
  Nors, kita vertus, abstrakčiai mąstant, visa tai nesvarbu, ir savęs laikymas ar nelaikymas blogeriu nei prideda, nei atima svarbos :D

 12. Reda 

  scania/ kokybė, sistemingumas, išpildymas.
  Būtent, rašai, nes norisi rašyt ir negalvoji apie tai, ar tu bloggeris, ar ne. Po kiek laiko pasižiūri atgal ir įvertini, kiek pasiekei, jeigu tavo blogą tebeskaito 30 žmonių ir tu negauni Balmain sportbačių, tai turbūt dar nesi bloggeris.
  Kaip ir rašiau įrašo pradžioj, tai mane prajuokino lookbook`o jaunimas, kurie VISI save laiko bloggeriais, nors jų blogai yra vietinės reikšmės, o galbūt ir visai nereikšmingi…

  bet dar kartą, čia abstraktu. čia sunku ginčytis tokiu klausimu.

 13. scania 

  Turbūt, kai praeis mada save laikyti blogeriais - liks tik blogeriai :D
  Nes kitaip pasverti nėra priemonių.
  Bet užtat kiek būtų galima ginčytis rėkiant ir trypiant kojomis! :D
  Nes kokybė - metru nepamatuojama,
  Vienas įrašas per metus - irgi sistema,
  O išpildymas… ;)
  Galvočiau apie tai iš kitos pusės: aš žinau, kad Vienastoks yra blogeris. Kaip ir Grumlinas ar G12… Visų neminiu - čia tik pavyzdžiui.
  Tai va, šito mano spamo pagrindinė mintis - aš žinau, kurie iš mano skaitomų autorių yra blogeriai. Ir bet kas kitas, save vadinantis blogeriu - tik sukels įtarimą. Ar net juoką :D

 14. Reda 

  aš nematau prasmės šitoj diskusijoj. man kartotis?

 15. scania 

  Viskas, atsiprašau - baigiam :D
  Ypač dėl to, kad kiekvienu komentaru aš tau pritarinėjau :D
  Vienintelis mano prieštaravimas tau buvo tik tas, kad Lietuvoje yra Vienastoks - ar čia blogeris su 6000 RSS prenumeratorių yra ne blogeris? :D
  P.S. Na, bent jau linksmai pabendravom.

 16. Reda 

  Mane visad glumina tie išsiviepę smailai, pritariant nereikėtų žvengti. Tai glumina.
  Aš jau pasakiau, kas yra bloggeris. Bloggeris, mano manymu, yra profesija. Tau atrodo, kad bloggeris yra 6000 prenumeratorių? Okej.
  O mano draugui galbūt bloggeris yra pana, kuri deda daug savo sexy fotkyčių. Okej? Aišku, kad okej.

  P.S. kažkoks kvailokas bendravimas. Sorriuką, kad nesupratau tavo bajeriukų.


Rašyti komentarą