BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Įkvėpinėtojai.

2009-12-03 | Kasdieniška

Pradėjau rašyt įrašą Savaitės vidurio sustojimai. Buvau pavadinus Savaitės vidurio įkvėpimai, bet…

Įkvėpimai? Nežinau, ar įkvėpimai. Aš įkvėpimu netikiu. Mene labai daug darbo ir praktikos. Tu negali užmesti rašymo dešimčiai metų, nes nėra įkvėpimo. Visada galima praktikuotis rašant haiku apie geltonus lapus ant rusvo suoliuko prie rotušės. Galit šito pasimokyt iš nepilnamečių pseudointelektualų, kurie būna… Kur jie būna? Jie eina į trumpametražių filmų naktis, kuriose Reda kartas nuo karto užmiega ir atsineša virbalus. Jie atsineša. Reda nemoka megzti. Jie moka ir mezga per pertraukas. Pasižiūri nekomercinių filmukų apie pimpalus ar sumuštus gėjus, o tada mezga sau. Važiuodami namo jie skaito knygą. Paryčiais. Prisigalvoja nesąmonių ir eina namo bėgiais. Kokius du kilometrus. Reda įsivaizduoja, kad yra geiša ir eina labai mažais žingsniais, o Dovilė vapa apie garvežius.

Jiems būna įkvėpimai, nes jie labai nori įkvėpti. Labai labai. Reda nori batų. Labai labai. Visad. Jie nori būti romantiškais ir nešioja kaklaskares, fantazijas ir įvairius kitus šilkinius priedus, kurie traukia tą mistišką įkvėpimą, matyt.

Auganti bohema yra traumuoti vaikiščiai, kurie dantim ir nagais laikosi įsikibę į savo intelektą, visaip skatina ir puoselėja jo šventą vaizdinį, demonstruodamiesi kartu su Dostojevskio knygele ar salomėjiška rugiagėle plaukuos. Nešiodamies sunkius fotoaparatus ir gerdami juodą kavą. Be cukraus. Su pypke. Jų klasiokai yra socialinio statuso viršūnėje, apsupti gražiausių merginų, lipdami laiptais į antrą aukštą jie pasisveikina su kiekvienu, o tu susiraukęs pasižiūri niekinančiai ir pasitaisai savo idealiai išlygintą kostiumėlį. Tikiuosi, kad mintyse nusikeikei prancūziškai. Galbūt tu geriau kurk. Tiesiog.

Kristijonai, mokykloj tu buvai visiškas nuobodybė.  Tu ir tas tavo tamsus draugas. Vienintelis. Jurgis?

Tikiuos, kad universitetuose prisisėmėt įkvėpimo kibirais. Aš žinau, kad judu slapta geriat karamelinę kavą.

paveiksliukas: nugooglintas. Puccini „La Boheme“ plakatas.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (4)

 1. ALGdas 

  Čia be vientiso siužeto. O kam jo reikia, juk gyvenimas ir sudarytas iš gabaliukų. Beje, tie, kurie nori kažką svaresnio pasiekti, eina žingsnis po žingsnio ir susikuria tikrą ateitį, ir sukuria. O mes tik naudojamės jų darbo vaisiais. O apskritai - kiekvienas turime duoti visuomenei kažką gero, turime.

 2. uguns 

  “Kristijonai, mokykloj tu buvai visiškas nuobodybė. Tu ir tas tavo tamsus draugas. Vienintelis. Jurgis?” man patiko šis sakinys. labai. labai.

 3. VaivaPamaiva 

  Toks labai elegantiškas suvarymas :)

 4. Reda 

  Algirdai/ manau, kad būtų galima atkurti ir vientisą siužetą, bet veiksmas vyko prieš tris ar keturis metus. ;)
  Ar turime duoti kažką gero? Nežinau, turime, visų pirma, nekenkti, o duoti būtų privalumas.

  uguns/ puiku! :) Aš tikrai nesu tikra, ar tas vaikinas buvo Jurgis.

  Vaiva/ taip jau gavos. :) Prisiminiau mokyklą…


Rašyti komentarą