BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Lankom vaikus ir Redos penktadienis.

2009-11-16 | Aplinka, Aš esu tai, Kasdieniška

5dienį važiavom į dar vienus vaikų namus. Seniau rašiau apie mūsų pirmąją kelionę, o dabar (kiek pavėluotai, nes sergu) rašau apie Paparčių šv. Juozapo vaikų globos namus.

Mano penktadienis turėjo būti užgrūstas veiklom, nes turėjau turėti du susitikimus dėl paslaptingojo projekto, abiejų nebuvo, ne dėl mano kaltės, žinoma. Ta proga su Vytu išgėriau kavos pietums ir nuėjom į ŠMC. Paroda tikrai gera, nueikit. Aišku didžiausią įspūdį paliko video iš Talino, kai buvo nukeltas tas paminklas kariui, kuris kovojo prieš nacizmą. Aš esu visiška pacifistė, tai stovėjau nusisukus į priešingą pusę ir beveik verkiau. Pati paminklo nukėlimui visiškai nepritariu, nes jis nešlovina Sovietų Sąjungos, jis yra padėka visiems, kurie žuvo kovodami su naciais. Kodėl naciai yra blogai, tai manau, kad neaiškinsiu. Žinoma, Sovietų Sąjungai aš irgi nepritariu, bet tai yra istorija, todėl, jeigu tas paminklas ar Žaliojo tilto skulptūros jums kelia asociacijų su sovietmečiu, tai žiūrėkit į tai iš istorinės pusės. Gal kokius dvarus irgi išsprogdinam, nes jie priklausė lenkų šeimoms, kurios rykštėm plakdavo lietuvius baudžiauninkus?

Sveikiausią požiūrį į sovietmetį turėjo mano senelis. Jis visad sakydavo, kad pati sistemos idėja yra graži, bet visiškai nepritaikoma žmonėms, o ypač vakariečiams.

Vėliau grįžau į GMF SA, palaukėm vėluojančios Eglės ir važiavom. Aš nuoširdžiai tikėjaus, kad užvažiuosim į Hesburger`į, nes buvau nevalgius ilgiau nei parą, bet užvažiavom tik į degalinę, o valgyt tas dešras senam batone su krūva garstyčių yra fu. Kad ir kaip mėgčiau junk`a, bet degalinių maistas ne mano jėgoms, negaliu TIEK nusižengti savo moralei.

Šįkart kelionė buvo rami, Ignas vėl vairavo, šįkart autobusiuką, aš su Coliu sėdėjom prieky ir valdėm muziką, truputį žybčiojom mano žiebtuvėliu, juokėmės, dalinomės paskalom ir rūkėm. Galas darė tą patį, dar idiotiškai suraišiojo diržus sau virš galvų.

Vaikų namai panašaus dydžio, kaip ir pirmieji, bet čia daugiau mažiukų, daugiausia pradinukų, taigi mūsų rankos, glėbiai ir keliai visą vakarą buvo užimti. Šiuose vaikų namuose veiklas skirtysim į dvi grupes, vyresnius pasivežiosim po Vilnių, nusivešim į universitetus, kultūrinius renginius, o mažiukus, matyt, lankysim jų globos namuose, Kaišiadorių rajone. Jiems aktualiau dėmesys ir kartu praleistas laikas, o ne kūltūrinės programos. Bent jau dabar. Jeigu mokat dekupažuot, velt vilną, ar daryt kažką panašaus, tai galit man brūkštelt, gal tada susitarsim ir pravesit vaikams pamoką.

Šiuos vaikų namus šiemet paliks trys vaikai, kuriems reikia sukrauti tris new start rinkinius. Įsivaizduokit, ko jums reikėtų, jeigu persikraustytumėt. Visko. Rankšluosčių, patalynės, puodų, keptuvių, įrankių, puodelių, drabužių ir galų gale lagamino į kurį sutalpintumėt visą savo mantą. Dar kartą - rašykit man, jeigu norit prisidėt ir pasidalint savo turtu, kurio jūs turit daugiau nei reikia. Esu tikra.

Grįžtant namo klausėmės lietuviškos muzikos, užvažiavom pasifotografuot ir sutraukt po cigaretę prie Tiškevičiaus rūmų, kur klampojom po siaubingus purvynus, daugybę kartų šokinėjom nuo laiptų, kad padaryt gerą kadrą, sušalom ir dabar aš esu peršalus.

Anot daktarės turėčiau gulėti lovoj iki penktadienio, bet tai pernelyg didelė prabanga mano įtemptam gyvenime. Pati 4dieninių linksmybių atsisakau, bet visus kitus kviečiu apsilankyt GMF pirmakursių vakarėly. Manau, kad 5dienį reikės suokalbiaut. Aš namie tik antra diena, o man jau siaubingai nuobodu ir liūdna.

nuotrauka: the sartorialist (beje, čia fotografo dukra).

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (12)

 1. Elvyra 

  drauges dar studentes budamos vaziavo i vaiku namus su studentu atstovybe, tai pasakojo, kad asaros rieda ir nieko negali padaryt…

 2. VaivaPamaiva 

  Gražūs tavo darbai.

 3. ilgius 

  respektas. Kiek dabar gauna vaikų namus paliekantys - virš 6 tūkst.? Ne kažinkas, aišku, bet protingai išsidėliojus šis tas gaunasi.

 4. Reda 

  Elvyra, ten verkti, tai būtų siaubinga… anokia čia tada pagalba tiems vaikams. Susikaupi ir šypsaisi. Po pirmos kelionės į vaikų namus grįžau namo ir smigau su drabužiais.
  Ir naktį kas pora valandų vis atsibusdavau.

  Aš šiaip jau nežinau, kiek čia realios naudos tame, ką mes pradedam daryt, bet panašu, kad vaikams tikrai reikia to.

  Vaiva, ačiū! Mergyt, o tu pati labai graži. ;)

 5. Reda 

  ilgius/ dabar įsikūrimo pašalpa yra apie 9.000 Lt. Nėra čia tokie jau dideli pinigai… Turint galvoj, kad išeini tuščiom ir reikia susipirkiti elementariausius daiktus, jeigu įstoji mokytis, tai reikia pinigų mokslams, kompui ir t.t.
  bet iš esmės, tai šiuo atveju problema jau nebe piniguose, o požiūryje į pinigus ir į darbą. Ten vaikai neturi pavyzdžio ir nemato, kaip yra pinigai uždirbami ir kiek reikia dirbti, kad kažko pasiektum.
  supranti, auklėtojos pasakojo, kad va mergaitė nestojo į pedagoginį, nes pamanė, kad jeigu kartais jai teks mokėt už mokslą, tai ji neturės iš ko.
  Eini dirbti ir moki už tą mokslą. Miegi po 5 valandas… Kaip visi normalūs žmonės.
  Nėra tokio suvokimo jų galvose.
  Nesupranta jie ir kiek išvis galimybių yra, kiek daug visko galima veikti gyvenime, kaip yra verta stengtis, mokytis, dirbti, kad galėtum keliaut, pirkt gerus kvepalus, turkish delights saldainius ir nešiot V&R džinsus. Ir pažiūrėt, kaip Juška šoka, kol anas dar nevisiškai nusilakė Pachoj.

  Vat tokio suvokimo jiems reikia, ne saldainių, ne skudurų, ne pinigų.
  Labdara, mano manymu, išvis yra nesamonė, reikia žmonėms duoti arba išmokyti juos užsidirbti. Tai yra ilgalaikė pagalba.

 6. paklaida 

  Gerai “sukontrastavo” tavo įrašas apie junk food’o pomėgį su ilgiaus pasisakymu :))) Nepasakokit tik vaikams, ką valgot :))) Šiaip sveikinu, puikūs darbai ir puiki idėja. Tikiuosi, sugalvosit kaip tiems žmonėms parodyti, ką reiškia gyventi visuomenėje. Sekmės.

 7. Reda 

  Pasakojam tik tai, ką gero darom. :)) Jiems blogos įtakos, manau, kad jau gana.
  ačiū!

 8. proz 

  aš tai suokalbiavau ketvirtadienį.
  o šiaip - jo, gražūs darbai ir įrašai. :)

 9. Reda 

  proz/ aš suokalbiavau šiąnakt. :) šiandien mamos gimtadienis ir aš bijau, kad smigsiu prie stalo.:))

 10. Vytas 

  Reda, va dėl paminklo tai aš Tau nepritariu ir tai puikiai žinai.

 11. Reda 

  Vytai, žinau! Normalu juk. :) Tu man ne vien dėl paminklo nepritari, bet taip įdomiau. ;)

 12. R8ta 

  Zinoma, globos namu vaikai darbo nebijo ir gali studijuoti, tik vienas mazas skirtumas:mes, kad ir miegodami po 5 valandas zinome, kad patys pasirenkame toki gyvenimo buda, kad kiekvienos nesekmes atveju galesime grizti pas tevus, kurie supras arba ne ir kad po keliu metu pasieksime savo tiksla-turesime diploma, darba, karjera, draugus. Globos namu vaikai nepasitiki savimi, jie neturi darbinio pavyzdzio: nei tevai neigije specialybes, nei artimieji , jie nedirba, bet kazkaip isgyvena!? ir jiems sunku suvokti, del ko tada reikia aukotis? O del isikurimo pasalpos-ne taip lengva ja pasiimti, tuos pinigus reikia isleisti per 1 kalendorinius metus, kai paskiria savivaldybe, reikia is anksto suplanuoti, ka pirksi ir tai ne viska gali pirkti ka ir kaip nori, reikia tureti kur tuos daiktus padeti(juk uz 9 tukst. neprisipirksi puodu, pagalviu ir pan. O jei nusipirksi koki balda, televizoriu, tai kur juos laikysi? Todel ir siuloma tuos pinigus isleisti jau igijus specialybe, kai susirandi darba , buta, kur gali kurtis.Tuomet ir poreikiai kitokie, ir suvokimas.


Rašyti komentarą