BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Literatūrinis šiltnamis

2009-09-18 | Aplinka

Charles Bukowski „Pašto“ ištrauka originalo kalba:

What i meant by big was that her ass was big and her tits were big and that she was big in all the right places.

Charles Bukowski „Pašto“ ištraukos lietuviškas vertimas:

Sakau, dižiulė, nes jos papai buvo it arbūzai, subinė liulanti, tiesą sakant, visos reikiamos kūno dalys buvo didžiulės.

Charles Bukowski „Pašto“ ištrauka originalo kalba:

But i couldn`t help thinking, god, all these mailmen do is drop in their letters and get laid.

Charles Bukowski „Pašto“ ištraukos lietuviškas vertimas:

„Po velnių! - nesusilaikiau nepamanęs, - tie paštininkai daugiau nieko neveikia tik mėto laiškus į dėžutes ir dulkinasi su visokiom paleistuvėm.“

Charles Bukowski daug gėrė, lošė, dulkino moteris ir kartais tapdavo sentimentalus. Tadė mirė. Paprasta.

Mokykloje mums pasakojo, kad lietuvių kalba yra pernelyg turtinga, kad rašydami mes leistume sau vartoti paprastus žodžius. Lietuvoje literatūra turi atskirą žodyną. Almantį, tipenantį, šiurpuliais odą glostantį ir vaitojantį. Lietuvių literatūra nevaikšto, nebėgioja, nekalba, čia nėra tiesiog sekso. Čia tau iškruša smegenis iki pūlinių, čia visi isteriškai žliumbia arba dūsta iš meilės prie šventų šulinių. Nėra jokių get laid, lietuviai dulkinasi su visokiom paleistuvėm.

Charles Bukowski paštininkas Henris Činaskis nėra ypatingas žmogus. Eilinė, pavargusi, prasigėrusi ir prasilošusi darbo klasė. Alkoholis, seksas, bukinantis darbas ir butas praščiausiame miesto rajone. Činaskis nenori jūsų nustebinti, jis paprastas ir grynas, apšepęs ir šlykštokas. Buitiškas, kaip kokios žirklės, tačiau jeigu Činaskis būtų žirklėmis Lietuvoje, tai tos žirklės būtų vertos Džeko Skerdiko vidinės palto kišenės - kruvinos, aprūdijusios ir nukarpiusios nosies galiukus penkiolikai nekaltų mergaičių.

Charles Bukowski, žinoma, yra bjaurybė, nes jis nepateisina literatūros lūkesčių. Literatūra Lietuvoje gyvena ten, kur baigiasi materija. Ji gyvena atskirai nuo jūsų, ji yra mistiška aukštesnioji jėga, Edeno apraiška, kuri privalo būti graži. Pamokanti, išmintinga, platininėm sąmojo dulkėm nubarstyta, subtiliai žėrinti ir dūšią glostanti. Ji vedasi jus pasivaikščioti po nesibaigiančius klonius, prausia jums veidus krištoliniuose šaltiniuose ir guldo ant kutenančių dobilų.

Jeigu jūs norite rašyti Lietuvoje, tai turite du kelius. Galite būti ironiškas, ciniškas, atgrasus, galit spjaudyt skaitytojams į veidą ir priversti juos nurausti, galit šlovint Tomą Arūną Rudoką ir prirašyti puslapį vaginos pavadinimų, kadangi pimpalų sinonimai jau buvo aptarti „Pornomūzoje“. Galit grįžti atgal į klasiką ir šlovinti agrarinį fetišą - pastatykit bitėm puoštą altorėlį Austėjai ar prisirinkit pilnas panages kvapnios žemės vagodami Aukštaitiją.

Tik nebūkit paprasti arba tenutrenkia jus Perkūnas.

Nuotraukoje: Charles Bukowski

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (11)

 1. dalia 

  kaip taikliai

 2. solly 

  labai gerai

 3. cockney 

  jis buvo atviras,ko niekados nepasieks agrarinio fetišo dainiai :)

 4. Liuka 

  ai lav bukovski lot lot lot

 5. deathblow 

  na tai aišku, kad Lietuvoj tokių Bukowskių nebuvo ir nebus. ir išvis, kalbant šia ir panašiomis temomis reikia turėti tautos (šiuo atveju - lietuvių) mentalitetą, kuris turi įtakos viskam viskam. man taip pat ne itin patinka, ką rašo lietuviai. Škėma, aišku, išimtis, dar Saulius Tomas Kundrotas, o daugiau jau ir nežinau kas man patinka iš lietuvių. lietuviui arti žemę rūpi, skųstis kaip viskas blogai, o rašyti jis nemoka.

 6. Aistė 

  parulskis

 7. Reda 

  aciu visiems uz pozityva. :) aciu ir visiems, kurie skaite ir nurijo negatyva, jeigu toks buvo uzgimes.

  deathblow/ Viskas teisingai, bet ar neatrodo, kad miescioniska literatura visur vienoda? galbut Lietuvai dar per anksti, galbut cia dar gyvas postsovietas, o ir tikru, bent antros kartos, miestieciu dar mazai, bet laikui begant ir miestams augant visas ju kulturinis gyvenimas kosmopolitiskeja, o tautiniu motyvu belieka apnasos.
  Zinoma, kad lietuviai visad liks verksminga suliniu tauta, bet laikui begant, manau, ismoks paverkti ir prie Geliu gatves keksiu ir ant Taurakalnio laiptu. :)

  P.S. atsiprasau, kad rasau sveplai, bet sikart mano kompiuteris neleidzia pasikeist kalbos, galbut atsigaus. :)

 8. proz 

  Gavelis! Kunčinas!

 9. maziausioji 

  Puikus argumentas su gerais daiktiniais irodymais. Toks vertimas yra is tiesu nedovanotinas. O kas del laisvosios kurybos, tai drisciau teigti, kad kiekvienam neisvengiamai pagal save. Kai atsiras kitaip galvojanciu ir gyvenanciu, atsiras ir kitaip rasanciu.

 10. arbatajuodoji 

  IR VISGI. Aš matau tavyje milžino didumo potencialą. Negaliu ATSISKAITYT.

 11. Reda 

  smagu. :)


Rašyti komentarą