BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Mae govannen. (sindarų: Malonu susitikti)

2010-05-02 | Aš esu tai, Kasdieniška

Atsiprašau už vėlavimą, bet aš užsikrovus darbais, sunkiai sergu viskuo pasaulyje ir skendžiu savo princesiškame jautrumo pasaulėlyje. Man skauda pėdą ir aš turiu trim aštuonis su puse karščio.

Taip, aš esu labai gležna. Man sunku. Aš sunkiai vaikštau jau tris dienas, nes man ištino pėda ir labai skaudėjo, bet jau geriau, ačiū. Manau, kad per kelias dienas pasveiksiu visiškai ir vėl būsiu laiminga ir džiugi. Taip, žiemą buvau apsiverkus, nes buvo šalta. Du kartus. Vytas mano, kad tai juokinga.

Šiandien pasidalinsiu su jumis savo geek`iškais fetišais. Kaip ir visi mokslą mėgstantys žmonės aš esu ne tik nerd`ė, bet ir geek`ė. Aš skaičiau viską, ką parašė J. R. R. Tolkien, aš rimtai svarsčiau tatuiruotis jo inicialus, aš galėčiau tuoj pat subraižyti Elrondo giminės medį, moku citatų iš knygų ir filmų, mokiausi elfų kalbos, sindarų tarmės.

Elfų kalbos yra dvi - kvendų (quenya) ir sindarų (sindarin). Kvendų kalba yra senesnė, Žiedų Valdovo trilogijos laikmečiu naudojama tik oficialiuose dokumentuose, rašytinė kalba. Ji mažiau išplėtota ir mano ausiai labiau kapota, todėl mokiaus sindarų kalbos. Sindarų, arba Pilkųjų Elfų, kalba yra šnekamoji, kiek paprastesnė nei kvendų ir man ji skamba gražiau. J. R. R. Tolkien ją išplėtojo labiau, ne tiek, kad ja būtų galima laisvai kalbėti, tačiau apytikrius sakinius sudaryti tikrai galima.

Aš jums žadėjau surašyti jūsų vardus elfiškai, atsiprašau jeigu pamiršau parašyti kieno nors vardą. Jeigu taip atsitiko arba jeigu norit, kad parašyčiau jūsų vardą, tai duokit žinot.

Namarie (kvendų: Viso gero)!

nuotraukos: iš asmeninio archyvo.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (18)

 1. - vikhtorija 

  Ačiū Reda, pagaliau sulaukiau ((:
  galvojau lotyniškom raidėm bus, tik skambės kitaip, o čia dabar hieroglifai ir dar tokie makabriški, labai įdomu (:
  Ar galiu pasiimti savo vardo nuotrauką? (:

 2. Reda 

  Atsiprašau, kad taip vėlai, bet sunku man gyvent šiuo metu. :))
  Nelabai makabriški - apatinė eilutė yra priebalsės, o virš jų (taškučiai, brūkšneliai, bangelės) yra balsės. Yra išimčių, tarkim y rašoma apačioj. Šiaip balsė yra virš tos priebalsės po kurios eina. Jeigu balsė yra žodžio pradžioj, tai ji gauna stulpelį, kaip Ugnės varde. :)
  Žinoma, kad gali. :)

 3. - vikhtorija 

  Dėl darbų bangų, tai net gerai, kai turi kuo užsiimti, o ne veltui dienas stumi. Net ir sunkūs darbai - gyvenimo varykliukai :D
  Vistiek sudėtingai atrodo, kai pirmąkart susiduri su tokiais taškeliais ir stulpeliais, net paaiškinimas miglotai skamba :D

 4. inas 

  Linkiu greičiau pasveikti.Nuoširdžiai… :)

 5. Reda 

  ačiū! Stengiuos. :) Geriu daug arbatos, vaistų, ramiai sėdžiu namie. :)

 6. inas 

  Nėra už ką.Argi kainuoja šiuo atveju žodžiai,jeigu jie ir vynu virstų?
  Tokiu oru karštos arbatos…užjaučiu :)

 7. molisju 

  O iš kur tu mokeisi elfų kalbą? :)

 8. Reda 

  the almighty internet! kažkada norėjau išsiversti priešlapių runas, bet tai pernelyg fetišova net man. šiaip aš kažkur PC turiu knygų prisisiuntus. jeigu dar turiu. reikia? :)

 9. molisju 

  Man mama pasakojo, kad kažkada kažkur už jūrų marių vykdavo Žiedų Valdovo fanų suvažiavimai, ale stovyklos ir ten buvo mokoma elfų kalbos:)
  Aha, paieškok tų knygų.

 10. KaRa 

  o knygų man reiktų labai norėčiau pramokt ir aš. Visada norėjau kalbėti ir apskritai būti elfe :) Galėtum atsiųsti man tas knygas?

 11. Reda 

  molisju/ tai vadinama LARPG (live action role playing game), vyko ir Lietuvoj kažkokie panašūs susiėjimai, nežinau kur, o gal ir tebevyksta, niekad neteko dalyvaut… :)

  vieną vadovėlį radau. palikit man savo e-mail čia, arba parašykit man e-mail arba į FB ir persiųsiu.

 12. Argentina 

  Dėkui :)

 13. Vilte 

  Ne geek’ė ir ne nerd’ė - tiesiog pamaiva :P

 14. Reda 

  aš pamaiva? kodėl? :)

 15. arbatajuodoji 

  Reda, o jei dar taip netyčia mano vardą elfiškai ir į meilą įmestum… :) būčiau dėkinga visą likusį gyvenimą.
  Aš Reda, jei ką.

 16. Reda 

  žinoma, šiandien arba ryt. :)

 17. Julius 

  o vau. netyčia užmačiau internete tą tavo blogą. Fainuolė esi, gal galėtum ir man mano vardą į emailą nuotraukyte pasiųst? :Dplyyyz

 18. Reda 

  Juliau, OK. :) ir ačiū. :)


Rašyti komentarą