BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Sentimentai.

2010-06-25 | Aš esu tai, Kasdieniška

Gulėdama karštoj vonioj skaičiau Frederic Beigbeder „Romantiškąjį egoistą“. Žinoma, kad jau buvau skaičius. Šiuo metu namie neturiu nieko, ko nebūčiau skaičius. Vėluoju grąžinti knygas jau du mėnesius ir baisai nenoriu vėl susidurti su tuo priekaištingu žvilgsniu, kai man priskaičiuos mažiauneidešimties litų skolą, bet skaityti noriu. Aš labai noriu Soreno Kirkegoro - ne, jokių egzistencialistinių krizių, bet man jis visad atrodė žavus. Jis turėjo savo pretekstų. Dar noriu klasikos, galbūt aš jau užaugau ir imsiu ją kitaip vertinti, nes viską skaičiau būdama paauglė. Tiesą sakant, tikiuos, kad aš vis dar nekenčiu Balzako.

Skaitau Frederic Beigbeder ir suprantu, kad aš jo pasiilgus, jo ir visko, kas man su juo asocijuojasi. Žmonių, kurie man su juo asocijuojasi, vyrų, kurie man panašūs į jį. Nors ne į jį, o į jo kuriamus prototipus - Oktavą Parango ar Oskarą Diufreną.

Kai kurie tvirtina, kad aš vardu Oskaras Diufrenas, kiti mano, kad mano tikras vardas - Frederikas Beigbedė. Kartais pačiam sunku susivokti. Iš tiesų manau, kad Frederikas Beigbedė norėtų būti Oskaru Diufrenu, bet jam neužtenka kietumo. Oskaras Diufrenas - tai blogesnis jis, kitaip kam būtų jį prasimanęs?

Romantiškasis egoistas. Vyras, kuriam atrodo, kad jis tave myli kaip beprotis, nuoširdžiau nebeįmanoma - jis tavęs nuolat nori, bet keistai svyruoja tarp cukraus dulkių barstymo tau ant lūpų ir kiaurai permirkstančių paklodžių. Tarp įsikniaubimo tau į krūtinę, ilgesingų žvilgsnių ir liūdnokų dūsavimų pasakojant tau tai, ko niekam kitam jis nekalbėtų ir atsainoko, pasipūtėliško perbraukimo tau per užpakalį, kai kyli nuo baro.

Meilė tikriausiai nėra tai. Meilė turėtų būti ramus užtikrintumas. Meilė turėtų įnešti jaukaus nuobodulio, lengvų plepalų ir saldaus beprotybės prisiminimo. Beprotybės, kuri buvo atėjus su tuo cukrum ir šlapiom paklodėm.

Būtent todėl mes jos ir atsisakom, ar ne, mano negražusis prancūze ir mano gražusis ne prancūze?

(šypsausi)

Frederic Beigbeder yra vienintelis negražus vyras su kuriuo aš tuoj pat permiegočiau.

(šypsausi)

Nuotrauka: nugooglinta.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (19)

 1. inas 

  Eh,tie fredericai… :)

 2. R. 

  pagaliau. buvau pasigedus va tokių įrašų čia. puiku!

 3. Reda 

  dirbti sveika, sesija ir visas kitas gyvenimas.
  pasistengsiu dažniau. :)

 4. R. 

  taip taip, aš puikiai suprantu;) taip sakant gero po nedaug. bet gero.

 5. Reda 

  R., tu labai graži. :)

 6. Ieva 

  Žinai, Reda, aš vis svarstydavau, kaip apibūdinčiau tą meilę ir tuos jausmus, kurie supa mane. Ir tu pataikei tiesiai į dešimtuką. Būtent tai ir jaučiu - ramų užtikrintumą savim, juo ir mūsų ateitim drauge. O kadangi gyvenam kartu ir beveik visą laiką leidžiam drauge, tai ta kasdienybė tampa neatsiejama nuo nuobodulio, bet, kaip tu ir sakai, jis jaukus, savas ir mielas.

 7. - vikhtorija 

  o! Aš prieš savaitę perskaičiau jo “trenkto jaunuolio memuarai”
  Šypt

 8. molisju 

  internetas buvo dingęs… paskui jis atsirado, Reda parašė pagaliau į blogą ir man šiuo metu dvigubas džiaugsmas. :)

 9. Reda 

  Ieva, būtent aš tokį jaukumą ir nuobodulį jaučiu su vaikystės draugais - kai nereikia jokių prasmingų pokalbių, nereikia jokių parodų, klubų, gražių drabužių… Kai gali apsirengus treningus valgyt šlamštą ir žaist video žaidimus pas mane namie. Visą naktį. :)
  Kada ateis toks laikas, kada tą patį galėsiu daryt su vyru… Nežinau. Man reikia daug erdvės ir tos beprotybės. Bent jau kol kas.
  Tuo pačiu, tokia meilė, kaip jūsų man atrodo labai gražu.
  Man tai ir yra meilė. Žinoma, čia žaidimas sąvokom - jeigu kas nors meile vadina tą beprotybę, aistrą ir pan., tai jis, matyt, irgi yra teisus. Tai labai asmeniška.

  Viktorija, patiko?

  molisju, kaip miela. Dabar man irgi yra džiaugsmo. <3

 10. - vikhtorija 

  Taip, patiko, ypač paskutinieji puslapiai (.

 11. Reda 

  norėčiau dar kartą ją perskaityt, bet nežinau, kam esu ją paskolinus. :)

 12. alkoholikairnieksai 

  aš irgi su juo miegočiau;)
  turiu vieną sentimentalią ir kiek banalią jo knygą, kur užlankstytas kas trečias kamputis, nes ten buvo mano asmenines tragedijas tiesiogiai apibūdinantis sakinys.

 13. Argentina 

  Chm… Niekada jo neskaiciau, tikriausiai reikes pasidometi.

 14. Reda 

  alkoholikairnieaksai, `meilė trunka 3 metus`? :)

 15. alkoholikairnieksai 

  mmmmm…. na…. taip…;)

 16. proz 

  skaičiau Beigbederio tik “Meilė trunka tris metus” (bet kadangi ne popieriuj, o kompe, tai vietoj užlankstytų kampelių copypasteinau citatas į atskirą word’o failą, nes irgi buvo nesibaigiančių asmeninių dramų metas). šiaip man jo sarkastiškas pamaivėliškas stilius visai patiko, bet kam reikėjo įkišti tą laimingą pabaigą, lyg šaukštą deguto į cukraus vatą?! sugadino knygą. susinervinau baigus skaityt.

 17. Reda 

  oo Ramune, kai grįši, tai duosiu kitų paskaityt. (o kada grįši, beje? aš esu tikra, kad klausiau, bet nepamenu…:)
  jeigu aš neklystu, tai rašant tą knygą gimė jo dukra, taigi ta saldi pabaiga galbūt yra pateisinama.

 18. proz 

  grįšiu liepos 19 (jei suspėsiu į lėktuvą ir anas nenukris:). tai po to jau reiks tiktis ir apšnekėt daug ką ;)

 19. ALGdas 

  Man truputį keistoka. kad gyvenime yra tokia reikmė kaip “tuoj permiegoti” ir tokie žmogaus įvertinimai.


Rašyti komentarą