BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Tradicijos

2009-10-16 | Aš esu tai, Kasdieniška

Einam pasivaikščiot. Su kava. Ir patogiais batais. Goštauto gatve.

Einam pasivaikščiot. Su kava. Ir patogiais batais. Goštauto gatve.

Kartais aš nelabai suprantu, ką aš darau.  Kartais mane viskas klaikiai erzina ir aš noriu viską mest, emigruot į Ispaniją, ne, geriau į Jamaiką. Sėdėt ten. Tiesiog sedėt. Ant žolės ar kelmo kokio. Kartais norisi tiesiog sudegint kokią kolonėlę ar apmėtyti Geistautę citrinom. Kartais aš rimtai mėtausi citrinom. Sėdžiu ant grindų galvą įrėmus į sieną ir galvoju, kad norėčiau būti Hariu Poteriu. Mestelčiau stebuklingų dulkių į liepsną, viskas nusidažytų žaliai ir aš akimirksiu atirasčiau savo kambary. Su senelio megztiniu, vilnonėm kojinėm, puodeliu kavos ir knyga. Arba Miesto IQ, arba A - ZET arba National Geographic. Be numėlusių rankų, tirtančių kelių ir kokteilinių turkio spalvos suknelių. Kažkur, kur nevažiuoja taksi ir kieme auga kopūstai. (Taip, pašvenčiau vakar. Nieko ypatingo, tai neskaudinsiu jūsų širdučių savo moraliniu nuosmukiu.)

Gyventi taip, kaip reikia (mokytis, dirbti, kultūrintis ir kartais išprotėt. Jokios anarchijos. Vienintelis gražus dalykas pankuose yra languotos kelnės.) man padeda mano įpročiai. Ryte aš turiu išgerti kavos. Žiedą su ametistu nešioju tris metus. Apyrankę nuo Agnės kokius du metus. Nusiimu juos tik per treniruotes (jeigu nereiktų nusiimt, tai tikrai nenusiimčiau). Rudenį šunį visad veduosi į pakrantę, pereinu per du kalnus, nusileidžiu prie ežero ir stebiu miglą, kuri ima pilkai virpėt, kai ilgiau į ją žiūri. Tiesa, nežinau ar vieta, kurioje ją stebiu yra labai tinkama, ar migla mane mėgsta, bet Dominykas miglos virpėjimo nematė. Kai būnu Klaipėdoj, tai visad einu į mažytę konditeriją pusrusyje. Vedžiodama šunį surūkau vieną cigaretę. Vakare privalau susidėti drabužius rytojui, kitu atveju būtinai pavėluosiu. Rudenį būtinai reikia išgerti puodelį kavos ant Taurakalnio laiptų, o Rygoj reikia gerti Leningrade, nes ten dirba geriausias barmenas pasaulyje ir vakarui vis tamsėjant ateina mieliausias pasaulyje vaikinas, kuris gražiausioms pasaulyje lietuvėms, kurios nešioja kiečiausius marškinėlius pasaulyje įjungia keisčiausios muzikos. O futbolą visad žiūriu sedėdama ant grindų. Ir verkiu.

Tradicijos ir įpročiai yra pagrindas. Jos laiko mus ten, kur esame ir padeda eiti mums tuo keliu, kuriuo einame. Nesvarbu, ar tai tradicija vilkti kalnus jurginų ant senelių kapų, ar tradicija valgyt riešutus per Kūčias, ar sekmadieniniai pasiklūpojimai šaltose bažnyčiose, ar žieminiai susišaldymai čiuožinėjant apledėjusiom miesto gatvėmis ar vengriški marcipanai.

Nuotrauka: iš asmeninio archyvo.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (10)

 1. deathblow 

  riešutai per Kūčias - taip taip ;)

 2. ALGdas 

  Nors paspaudžiau “patiko”, bet čia jau ne patiko, o tikrai įdomu - “nuoga” asmenybė, tikrai nuoga, kaip “nuogas karalius”.
  Norint tokią asmenybę suprasti, jau reikia tą įrašą pastudijuoti - su įdomumu. Ir aš tai darau.
  O ilgas žiūrėjimas į vieną tašką , kai ,pvz., ežero migla “ima pilkai virpėt”, - tai jau pasinėrimas į pasąmonės sritį, jau čia galima autosugestijonuoti - pradėti sau įsakinėti, pvz., “noriu būti stipri stipri” ir pan. Man vienu metu pavyko ilgai žiūrint į vieną tašką jūroje - į nusileidžiančią saulę - pamatyti kažkokį Švedijos miestą - mačiau gatvę, namus…

 3. ALGdas 

  Viena smukmena. Sakai - Rygoj kavą reikia gerti “Leningrade”. Man (mums), pvz., labai patiko gurkšnoti kavos puodelį vienoj kavinėj - tiesiai prieš Eifelio bokštą Paryžiuje. Manau, tai patiktų ir Tau.

 4. Reda 

  deathblow/ aš pati Kūčių nešvenčiu, bet iš vaikystės prisimenu Kūčias kaime ir geriausias dalykas ten būdavo riešutai. :) Ir dar tie oldschooliniai glazūruoti sausainiai - grybukai. :)

  ALGdas/ ta migla ir buvo migla, vandens lašeliai ore, drėgnas ruduo, o temstant ir ilgiau žiūrint, pavyksta susikoncentruoti ir matyti tuos lašelius, bet matyti Švediją, tai jėga. ;)
  Am… `Leningrade` mes gėrėm tamsų Kozel alų. Aš šiaip negeriu tamsaus alaus, bet Kozel padarė perversmą mano supratime apie alų.
  Žinoma, kava visada yra gerai. :)

 5. Gin Cherry 

  Labai įdomus įrašas :) “suvalgiau” su malonumu :)

 6. Gin Cherry 

  P.S Pas mus b.o prekiauja kozel alumi :)

 7. Reda 

  As kaip tik tavo foto ziurinejau facebook`e. :)
  Visi giria b.o. Matyt, kad bresta reikalas apsilankyt naktiniam Kaune (nes Kaunas man, tai cepelinai pas teta, zoologijos sodas ir puodelis Latte senamiesty, Pazailis dar :)

 8. Gin Cherry 

  Aha, pagavau “nusikaltimo” vietoj :) Na, aš negiriu, nors anksčiau dažnai lankydavausi b.o. bet viskas ten keitėsi/pasikeitė tai retas svečias ten esu dabar, bet fakto tas nepakeičia - Kazel alaus ten yra :) O man tamsus gal net skanesnis, aš apskritai nesu alaus gerbėja, bet va tamsus samsono alus man skanus, atrodo, kad geri girą :) Kozel nesu ragavus…Tik sako nuo tamsaus alaus kitą dieną galvą skaudą :D Čia vyras man šitą dalyką pasakė, kiek tame tiesos nežinau :)

 9. Reda 

  As irgi dabar pamegus tamsu alu. Siaip geriu Svyturio Baltijos. Nors man visada idomu kokio uzsieninio is idomesnio butelio nusipirkt. :)

  pirma karta girdziu, kad nuo tamsaus alaus galva skauda. :) nors, manau, kad man tai negresia, nes as daugiau poros bokalu neisgeriu. jokio alaus. kazkaip man cia mistika, kaip gali zmones dezem alu gert…
  vodkos kokteiliai, absentas, likeris, sampanas… situs, tai galima litrais gert, bet su alum kazkaip sunkiau. :)

 10. Gin Cherry 

  O ne, aš bačkom ar dėžėm irgi negeriu, bet po paskutinio karto kažkaip skaudėjo galvą :D Išgėriau gal 3 ar tai 4 bokalus per visą vakarą :) O aš tų stipriųjų iš vis negaliu gerti, nekunu :D


Rašyti komentarą