BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas
Use your widget sidebars in the admin Design tab to change this little blurb here. Add the text widget to the Blurb Sidebar!

Urban.

2009-06-21 | Aš esu tai

Kartais būna šilta ir jums prabunda gyvuliški inkstinktai kurti ugnį, kepti mėsą, tyrinėti nepažįstamus miškus ir galbūt susimesti su kuo nors palapinėj ar ant rasotos žolės ir aš negalėčiau pasakyt, kad tai blogai. Man tik keistas tas lietuvių agrarinis fetišas, kuris aukština nendrinius pirkių stogus, liulančius kviečių laukus ir baltapilvius driežiūkščius ant dulkėtų šalikelės akmenų. Aš ir pati tuo džiaugiuosi! Tikrai! Prisimenu, kaip plyštančiom galvom mes lįsdavom iš palapinių, kad pasitiktumėm saulėtekį, prisimenu, kaip nežmoniškai šaltą žiemą aš pasivaikščioti ėjau su stilingais šortais ir storom pėdkelnėm, kurios nė velnio nešiltos, bet turiu pripažinti, kad atrodo vistiek gerai. Tądien ėjom per sušalusią pelkę, kuri nebuvo tokia jau sušalusi ir Augustė (My Sweet BB <3 ) įlūžus kiaurai sušlapo koją. Todėl aš nieko nebesakiau apie savo nuo šalčio nuraudusius kelius po gražiosiom pedkelnėm. O kai buvau maža, tai verdavom žemuoges ant smilgų ir nešdavom mamom, aš visada pakeliui suvalgydavau vieną kitą žemuogę, bet mamai sakydavau, kad neėmiau nei vienos.   

Aš žinau, kad ir jūs turite panašių prisiminimų ir kartais išsitarukiate juos iš visokių savo kertelių, dūšių, karmų. Aš net neabejoju, kad jums lygiai taip pat patinka ir mieščioniškumas… Jūs šlovinate Paryžių, nes mokykloje prisimerkusi muzikos mokytoja jums davė klausyti Debiusi ir jūs virpelit nuo šalčio pagalvoję apie drėgną Londoną, įsivaizduojat kaip bėgtumėt tiltu per Temzę rankoj laikytumėt skaidrų skėtį, bėgtumėt į kokią jaukią kavinę, durios durys turi tyliai skimbčiojantį varpelį. Ten gertumėt arbatą su bergamote. O Vengrijoj tokie skanūs marcipanai! O Vienos kepiniai… ir kava… ir balti žirgai… rožių sodai…

O Vilnius? O jeigu truputį pavažiuoti už Vilniaus, tai ten taip gražu… Ten kloniai, ir mediniai kaimai, ten šulinių vanduo ir šviežias pienas… Ir bitės dūzgia taip raminamai.

Grįžkit į Vilnių, nes Vilnius toks gražus, kai bunda. Kai karštis dat tik kyla pilku grindiniu, kai dangus toks skaidrus, kad tu nusiimi akinius, nes nenori praleisti nė vienos smulkmenos. Aš taip noriu miegot, bet kava iš popierinio puodelio pramerkia man akis ir aš matau tiek žmonių, kurie neskubėdami eina į darbą, kurie velkia koją už kojos, lyg būtų turistai ir mėgaujasi gaiviu rytu.

Domai, prisimeni, kad kada aš tau pasakojau, kodėl man patinka miestas vasarą ir kodėl aš taip mėgstu eit pasivaikščiot žiemą, tai tu sakei, kad dabar ir tu norėtum atotogauti žiemą, o vasaromis pasitikti rytus senamiesty.

Atraskit miesčioniškumą Lietuvoj, kartais paaukokit vieną savaitgalinį mėsos kepimą ir apeikit Vilniaus bažnyčias, suvalgykit ledų ant žolės Sereikiškėse, palydėkit saulę ant Tauro kalno, sušalkit ŠMC, apsiverkit žiūrėdami į Nerijų Jušką, pamindžiokit senamiestį su manim, kava ir vienu kitu mėtiniu dūmu.

Stay urban. From time to time.

Stay urban. From time to time.

Patiko (0)

Rodyk draugams


Komentarai (4)

 1. proz 

  oi, negaliu, kaip gražiai tu per konkretybes atskleidi esmę. labai vaizdingi įrašai, taip ir matau lyg besikeičiančius filmo kadrus mergaitę su skėčiu, bėgančią Temzės tiltu, ar saulės nutviekstą bundantį Vilnių..

 2. Reda 

  Ačiū! Man labai patinka, kada mano rašinius lygina su filmais! Vadinasi, aš kažką gerai darau, jeigu ne aš viena matau tai, ką rašau. ;)

 3. piguslazeriai 

  Nori idomaus ir neiprasto daikciuko? Uzsuk http://www.piguslazeriai.lt ;)

 4. Reda 

  Aš žistokai noriu lazerio! Visą gyvenimą norėjau! O spam`as man išvis kojų pirščiukus kutena!


Rašyti komentarą